Obrazem: Nemůžeme nic nedělat, rozsvěcíme. Každý člen Cirku La Putyka hrál 24 hodin

Obrazem: Nemůžeme nic nedělat, rozsvěcíme. Každý člen Cirku La Putyka hrál 24 hodin
Od začátku března se v pražském kulturním prostoru Jatka 78, kam kvůli protiepidemickým opatřením nyní nesmí diváci, konal happening novocirkusového souboru Cirk La Putyka.
Na opuštěném jevišti vždy nepřetržitě 24 hodin vystupoval jeden umělec. Na snímku je produkční David Ostružár.
Každý hrál pro sebe i diváky, kteří přenos sledovali na sociálních sítích.
Na snímku naposledy David Ostružár.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura Kultura
23. 3. 2021 12:51
Od začátku března členové Cirku La Putyka streamovali z pražského centra Jatka 78, kam teď kvůli protipandemickým opatřením nesmí diváci. Každý byl na jevišti vždy 24 hodin. Aktéři hráli všechny své role, tančili, četli, recitovali, zpívali, malovali nebo vytvářeli umělecké instalace. Lidé jim mohli volat či psát na zvláštní telefonní číslo.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy