Žlutá ponorka vyjde na DVD, rekonstrukce zabrala měsíce

22. 3. 2012 7:26
Film Žlutá ponorka od Beatles se na trh dostane koncem května

Praha - Milovníci legendární skupiny The Beatles mohou slavit, unikátní animovaný film Žlutá ponorka se totiž dočká kompletního digitálního zrestaurování. Díky tomu vyjde se 28. května dostane na trh DVD ve vysoké kvalitě, které doprovodí také oficiální CD s největšími hity z filmu. Celý projekt má na starost firma Apple Corps, která vlastní autorská práva.

Citlivá rekonstrukce snímku zabrala několik měsíců

Odborníci odmítli u Žluté ponorky použití automatických grafických úprav, celkové zrestaurování originální kresby tak zabralo čtyři měsíce.

Neobyčejný kreslený film s nádechem dadaismu vznikl v roce 1968. Režisér George Dunning vsadil na úspěch The Beatles - tehdejších miláčků celého světa - a udělal dobře. V rámci filmu zazněly kromě legendárních písní jako Lucy in the Sky with Diamonds také zbrusu nové hity z dílny „Brouků" - It's All Too Much, Only a Northern Song, All Together Now a Hey Bulldog. Soundrack Žluté ponorky bývá dokonce zařazován mezi oficiální desky skupiny.

Diváci byli nadšeni, Beatles film přijali s rozpaky

Samotným členům skupiny The Beatles se podoba snímku příliš nezamlouvala, váhavě přijali zejména styl kreslených postaviček. Na grafické podobě filmu se podílel tým složený ze dvou set profesionálních animátorů pod vedením českého rodáka Heinze Edelmanna, který se narodil v Ústí nad Labem. Animovaný film oceněný New York Film Critics Circle Award se měl roku 2008 dokonce dočkat 3D remaku, nakonec ale k realizaci nedošlo.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy