Vynález roku: Pivní sklenice, která nutí zůstat offline

ČTK ČTK
15. 6. 2013 21:30
Výrobek skoncuje se zlozvykem věnovat se svému smartphonu místo společnosti přátel
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Brasília - Pivní sklenice, která by měla skoncovat se zlozvykem některých návštěvníků restaurací věnovat se víc svému smartphonu než společnosti přátel, byla představena v Brazílii. Sklenice má nerovné dno a stojí pouze v případě, že je podepřena mobilním telefonem. Píše o tom list The Daily Telegraph.

Podle reklamní agentury Fischer & Friends, která důmyslný, a přitom jednoduchý výrobek navrhla a předvedla v baru Salve Jorge v brazilském Sao Paulu, nezbude s "offline sklenicí" pijákům nic jiného než svůj telefon ignorovat.

"Cílem našeho baru je poskytnout přátelům radostné prostředí k setkávání při dobrém jídle a vychlazeném pivu. Právě tuto myšlenku offline sklenice dokonale ztělesňuje. Vybízí hosty, aby po každodenní práci přišli, odpoutali se od světa internetu a chatování s kamarády a žili aspoň pár hodin realitou," řekl jeden z majitelů podniku Wanderley Romano.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která se měla uskutečnit 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nerozhodl. Původně se měla valná hromada konat 29. května.

Další zprávy