Trailery: Emma Watson u tyče a pokračování Hunger Games

Kultura Kultura
16. 4. 2013 20:04
Podívejte se na ukázky z filmů The Bling Ring a Hunger Games: Catching Fire
Emma Watson ve filmu The Bling Ring
Emma Watson ve filmu The Bling Ring | Foto: Aktuálně.cz

Trailery - Tvůrci dvou očekávaných filmových počinů letošního roku - pokračování Hunger Games s podtitulem Vražedná pomsta a The Bling Ring - vydali nové upoutávky. 

Lupiči Sophie Coppoly

The Bling Ring Sophia Coppola natočila na základě skutečného případu, kdy skupina teenagerů loupila a kradla v domovech slavných osobností, jejichž pohyb po světě, sledovala prostřednictvím internetu. Oběťmi skutečného gangu se staly například Paris Hilton, Orlando Bloom nebo Rachel Bilson a „Bling Ring" byla přezdívka, kterou gangu udělila média.

Trailery k snímku, v němž hrají Emma Watson, Katie Chang nebo Gavin Rossdale, už nějakou dobu kolují po internetu, minulý týden vyšel první filmový klip. V něm je hvězdou především Emma Watson, která se v jeho závěru v jednom z vyloupených domů tančí kolem tyče.

V zahraničí je premiéra snímku plánována na 14. červen, v českých kinech se objeví o týden později.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Vzpoura v Hunger Games

Podobu filmové adaptace druhého dílu knižní série Hunger Games od Suzanne Collins nastínil i čerstvý trailer k The Hunger Games: Catching Fire. V něm je opět hlavní hvězdou oscarová Jennifer Lawrence jako Katniss Everdeenová. Poté, co Katniss a její někdejší protivník Peeta učinili na konci prvního dílu, se v krajích formuje odboj a vláda nenechá vzpouru bez odezvy.

V České republice fanoušci snímek poprvé zhlédnou 21. listopadu. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy