Trailery: Emma Watson u tyče a pokračování Hunger Games

Kultura Kultura
16. 4. 2013 20:04
Podívejte se na ukázky z filmů The Bling Ring a Hunger Games: Catching Fire
Emma Watson ve filmu The Bling Ring
Emma Watson ve filmu The Bling Ring | Foto: Aktuálně.cz

Trailery - Tvůrci dvou očekávaných filmových počinů letošního roku - pokračování Hunger Games s podtitulem Vražedná pomsta a The Bling Ring - vydali nové upoutávky. 

Lupiči Sophie Coppoly

The Bling Ring Sophia Coppola natočila na základě skutečného případu, kdy skupina teenagerů loupila a kradla v domovech slavných osobností, jejichž pohyb po světě, sledovala prostřednictvím internetu. Oběťmi skutečného gangu se staly například Paris Hilton, Orlando Bloom nebo Rachel Bilson a „Bling Ring" byla přezdívka, kterou gangu udělila média.

Trailery k snímku, v němž hrají Emma Watson, Katie Chang nebo Gavin Rossdale, už nějakou dobu kolují po internetu, minulý týden vyšel první filmový klip. V něm je hvězdou především Emma Watson, která se v jeho závěru v jednom z vyloupených domů tančí kolem tyče.

V zahraničí je premiéra snímku plánována na 14. červen, v českých kinech se objeví o týden později.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Vzpoura v Hunger Games

Podobu filmové adaptace druhého dílu knižní série Hunger Games od Suzanne Collins nastínil i čerstvý trailer k The Hunger Games: Catching Fire. V něm je opět hlavní hvězdou oscarová Jennifer Lawrence jako Katniss Everdeenová. Poté, co Katniss a její někdejší protivník Peeta učinili na konci prvního dílu, se v krajích formuje odboj a vláda nenechá vzpouru bez odezvy.

V České republice fanoušci snímek poprvé zhlédnou 21. listopadu. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy