Velký Gatsby má úspěch. V USA dotahuje Iron Mana 3

Kultura Kultura
13. 5. 2013 7:39
Film Baze Luhrmanna se dostal na druhé místo amerického žebříčku
Foto: Warner Bros

Praha - Iron Man 3 režiséra Shanea Blacka si udržuje první místo mezi nejnavštěvovanějšími americkými filmy Souboj Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) s teroristy a superpadouchy přilákal tolik návštěvníků, že vydělal 284,93 miliónů dolarů.

Na druhém místě se ale na Iron Mana dotahuje další boháč v titulní roli. Baz Luhrmann sice svou verzí Velkého Gatsbyho neoslnil kritiku, ale z finančního hlediska je Gatsby skutečně „velký". Klasický příběh od Francise Scotta Fitzgeralda zatím získal 51,11 miliónů.

Nick Carraway (Tobey Maguire) se v New Yorku 20. let snaží vydělat na burze. Přes známou Jordan Baker (Elizabeth Debicki) se seznámí s jiným mladým mužem, který si již okázale užívá své bohatství - Jayem Gatsbym (Leonardo DiCaprio), jenž se nevzdává myšlenek na Nickovu sestřenici Daisy (Carey Mulligan). Daisin manžel Tom Buchanan (Joel Edgerton) mezitím prožívá aféru s Myrtle Wilson (Isla Fisher), manželkou místního automechanika George Wilsona (Jason Clarke). Příběh o (ne)splněném americkém snu se dočkal již několika filmových verzí. První je z roku 1926 ještě němá, nejznámější pak určitě z roku 1974 s Robertem Redfordem a Miou Farrow.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Na třetím místě skončila černá komedie Krev a pot od Michaela Baye. Tony Shalhoub, známý ze seriálu Můj přítel Monk musel jako unesený podnikatel Victor Kershaw převést své peníze na sadistické únosce, takže nemá takové štěstí jako Tony nebo Gatsby, ale možná by mohl přijmout těch 41,60 miliónů dolarů, které mu posílají diváci.

Jiná černá komedie s názvem Tyler Perry Presents Peeples obsadila čtvrtou pozici. V novém filmu Tylera Perryho se Wade (Craig Robinson) s obtížemi představuje rodině své snoubenky Wade (Kerry Washington). Snímek má po prvním víkendu na kontě 4,85 miliónů.

Páté místo získalo historické sportovní drama 42 od Briana Halgelanda. Život a úspěchy černého baseballisty Jackieho Robinsona přinesly zisk 84, 73 miliónů dolarů.

Velký Gatsby bude mít v českých kinech premiéru 16. května, o den dříve zahájí filmový festival v Cannes.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy