reklama
 
 

Trutnov přidává alternativu. Přijedou dEUS a Yellowcard

28. 5. 2012 15:31
Obě kapely by měly doplnit hlavní hvězdu festivalu - nu metalisty Korn

Trutnov - Indiánskou atmosférou proslulý festival Trutnov rozšiřuje line-up o další zahraniční jména. Vedle již potvrzených tvrďáků Korn dorazí ještě nenápadní alternativní rockeři dEUS a američtí pop-punkeři Yellowcard.

Belgická kapela dEUS dnes jako jedna z mála dokáže sladkobolný alternativní rock podat bez pro daný styl obvyklého patosu. Poetické texty s jemně dávkovanou romancí (často spočívající v její ztrátě či absenci) někdy fungují i samy o sobě. Navíc jsou podpořené vkusnou a uměřenou hudbou, která nejde daleko za rámec mainstreamového rocku, ačkoliv v ní dojde i na vlivy básníka Leonarda Cohena, burácení Sonic Youth nebo ležérnost Grega Dulliho.

Poslední jmenovaný dokonce hostoval na aktuální, v pořadí šesté, desce Keep You Close, jíž dEUS českému publiku představili začátkem března na koncertě v pražském klubu Meetfactory. V rodné Belgii se s ní, stejně jako s předchozími nahrávkami, prosadili i v žebříčcích prodejnosti, za hranicemi se jim však příliš nedaří a platí spíše za vcelku nenápadnou kapelu.

Yellowcard pak jsou v Česku také vcelku neokoukanou skupinou. Američtí pop-punkeři, kteří svou troškou přispěli k vzrůstající popularitě žánru kolem přelomu tisíciletí, zde vystoupili pouze jednou v rámci loňského evropského turné.

Pravděpodobně svůj největší úspěch přitom zaznamenali už kolem roku 2003, kdy s deskou Ocean Avenue prorazili ve Spojených státech. Vcelku se jim však dařilo i jinde a například titulní skladba pronikla i do tuzemských, tehdy populárních televizních pořadů Eso či Medúza.

Open Air Festival Trutnov, jak zní celý název akce, se odehraje ve dnech 16. až 19. srpna v trutnovském areálu Na Bojišti. Vstupenky v ceně 980 korun lze objednat skrze oficiální web festivalu.

autor: Kultura | 28. 5. 2012 15:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama