Star Trek přitáhl do temnoty pět milionů korun

Kultura Kultura
11. 6. 2013 8:47
Star Trek: Do temnoty režiséra u českých diváků uspěl
Star Trek je první
Star Trek je první | Foto: Cinemart

Praha − Premiéra očekávaného filmu Star Trek: Do temnoty přilákala o víkendu do českých kin 31 485 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 4 miliony 997 tisíc korun.

S odstupem více než 15 tisíc prodaných vstupenek je na druhé příčce komedie Pařba na třetí, kterou přes víkend zhlédlo 14 379 diváků, za něž film utržil 1 milion 991 tisíc korun.

Připomeňte si záhady, historii i současnost Star Treku:

Třetí příčka opět patří akčnímu snímku Rychle a zběsile 6. Film si o víkendu nenechalo ujít 11 228 diváků, kteří za vstupenky utratili 1 milion 606 tisíc korun.

Velkému Gatsbymu klesla návštěvnost o více než 50 procent. Nyní je na čtvrté příčce s 8 225 diváky za víkend a tržbou ve výši 1 milionu 214 tisíc korun.

Premiérově nasazené drama Jen Bůh odpouští s Ryanem Goslingem v hlavní roli zhlédlo o víkendu 1 879 diváků, což stačilo na sedmou pozici.

Babovřesky mají na kontě po 17 týdnech od premiéry 612 tisíc prodaných lístků. Nyní je film Zdeňka Trošky na 13. příčce s 432 diváky za víkend. Celkově vydělal necelých 83 milionů korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 1 minutou

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy