FOTO: Star Trek se vrací. Připomeňte si záhady, postavy i současnost

FOTO: Star Trek se vrací. Připomeňte si záhady, postavy i současnost
To byl ale pouhý začátek kultu. Nově vzniklý vesmír se dočkal ještě čtyř dalších hraných seriálů a jednoho kresleného. Navíc jedenácti kinofilmů, bezpočtu novel, komiksů a několika počítačových her.
Středem vesmíru se stala vesmírná loď USS Enterprise NCC-1701 a její modernizované modely.
Star Trek
Na scénu se tak může vrátit horkokrevný kapitán James T. Kirk.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
5. 6. 2013 11:56

Film Star Trek: Do temnoty se vydává 6. června na misi po českých kinech. Připomeňte si historii slavné série a její hlavní postavy. Prohlédněte si i fotky z nejnovějšího pokračování.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy