Okresní přebor zlomil v kinech divácký rekord

Kultura Kultura
3. 4. 2012 15:20
Česká komedie Okresní přebor přilákala o víkendu do kin rekordní počet diváků
Okresní přebor.
Okresní přebor. | Foto: Bontonfilm

Žebříček návštěvnosti tuzemských kin vede nová česká komedie režiséra Jana Prušinovského Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. Film přes víkend zhlédlo rekordních 116 159 diváků, což je nejlepší letošní výsledek a druhý nejlepší mezi českými filmy v celé historii. Lepší start měl jen Kajínek.

Na druhém místě je premiérově nasazený Hněv Titánů, který je volným pokračováním Souboje Titánů. Dobrodružný film o víkendu vidělo 32 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5 milionů 365 tisíc korun.

Z prvního na třetí klesla komedie s Jiřím Mádlem Probudím se včera. Ta o víkendu přilákala 18 638 diváků, za než film utržil 2 miliony 666 tisíc korun.

Čtvrté místo obsadila filmová adaptace bestselleru Hunger Games. Sci-fi drama přes víkend zhlédlo 12 860 diváků, což je o 30 procent méně než minulý víkend.

O pět míst si pohoršila Železná lady, která je nyní na osmé příčce. Snímek o Margaret Thatcherové o víkendu vidělo 3576 diváků.

Drama Čtyři slunce Bohdana Slámy kleslo z osmé na desátou pozici. Film přes víkend přilákal do kin 2464 diváků.

Komedie Alvin a Chipmunkové 3 zaznamenala 111procetní nárůst návštěvnosti, díky čemuž film vyskočil z 21. pozice na dvanáctou. Snímek přes víkend zhlédlo 1275 diváků.

O desítky procent si pohoršily všechny filmy od šestnácté do dvacáté pozice - Signál, Tohle je válka!, Mezi vlky a Musíme si promluvit o Kevinovi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy