Neckářovy Dobrý časy nestačí jen na Klusova Racka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 5. 2012 19:16
Na třetím místě hitparády je Straka v hrsti
Foto: Isifa

Praha - Nová deska Václava Neckáře Dobrý časy vstoupila do hitparády na druhém místě. Čelo tuzemského prodejního hudebního žebříčku se oproti minulému týdnu nezměnilo, první je písničkář Tomáš Klus s albem Racek.

Na třetím místě skončilo nové vydání legendárního alba znovuobnoveného Pražského výběru Straka v hrsti. Čtvrté je stejně jako v minulém týdnu album Madonny s názvem MDNA. Na pátou příčku z osmé postoupila nahrávka Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena. Následuje úspěšná zpěvačka Adele s deskou 21. Do popředí žebříčku se na sedmé místo dostal záznam koncertu skupiny Marsyas V mýdlových bublinách: Live 1973-1978.

Na osmém a devátém místě jsou předchozí desky Tomáše Kluse Hlavní uzávěr splínu a debutové album Cesta do záhu(d)by. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá plzeňská skupina Mandrage s albem Moje krevní skupina.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů probojovala skupina Flamengo s novým vydáním nahrávky Kuře v hodinkách, Daniel Landa se záznamem z koncertního turné Vozová hradba, záznam koncertu Michala Davida z pražské Lucerny, kapela Charlie Straight s deskou Someone With a Slow Heartbeat, multižánrový projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMVIII, Pražská komorní filharmonie s dirigentem Jakubem Hrůšou a nahrávkou Má vlast, první část projektu Noc a Den hudebníka Michala Hrůzy a album předělávek skupiny Mňága a Žďorp Dáreček.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístili Bruce Springsteen s deskou nazvanou Wrecking Ball a album zpěvačky Lany Del Reyové Born To Die.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy