Neckářovy Dobrý časy nestačí jen na Klusova Racka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 5. 2012 19:16
Na třetím místě hitparády je Straka v hrsti
Foto: Isifa

Praha - Nová deska Václava Neckáře Dobrý časy vstoupila do hitparády na druhém místě. Čelo tuzemského prodejního hudebního žebříčku se oproti minulému týdnu nezměnilo, první je písničkář Tomáš Klus s albem Racek.

Na třetím místě skončilo nové vydání legendárního alba znovuobnoveného Pražského výběru Straka v hrsti. Čtvrté je stejně jako v minulém týdnu album Madonny s názvem MDNA. Na pátou příčku z osmé postoupila nahrávka Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena. Následuje úspěšná zpěvačka Adele s deskou 21. Do popředí žebříčku se na sedmé místo dostal záznam koncertu skupiny Marsyas V mýdlových bublinách: Live 1973-1978.

Na osmém a devátém místě jsou předchozí desky Tomáše Kluse Hlavní uzávěr splínu a debutové album Cesta do záhu(d)by. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá plzeňská skupina Mandrage s albem Moje krevní skupina.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů probojovala skupina Flamengo s novým vydáním nahrávky Kuře v hodinkách, Daniel Landa se záznamem z koncertního turné Vozová hradba, záznam koncertu Michala Davida z pražské Lucerny, kapela Charlie Straight s deskou Someone With a Slow Heartbeat, multižánrový projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMVIII, Pražská komorní filharmonie s dirigentem Jakubem Hrůšou a nahrávkou Má vlast, první část projektu Noc a Den hudebníka Michala Hrůzy a album předělávek skupiny Mňága a Žďorp Dáreček.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístili Bruce Springsteen s deskou nazvanou Wrecking Ball a album zpěvačky Lany Del Reyové Born To Die.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy