Neckářovy Dobrý časy nestačí jen na Klusova Racka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 5. 2012 19:16
Na třetím místě hitparády je Straka v hrsti
Foto: Isifa

Praha - Nová deska Václava Neckáře Dobrý časy vstoupila do hitparády na druhém místě. Čelo tuzemského prodejního hudebního žebříčku se oproti minulému týdnu nezměnilo, první je písničkář Tomáš Klus s albem Racek.

Na třetím místě skončilo nové vydání legendárního alba znovuobnoveného Pražského výběru Straka v hrsti. Čtvrté je stejně jako v minulém týdnu album Madonny s názvem MDNA. Na pátou příčku z osmé postoupila nahrávka Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena. Následuje úspěšná zpěvačka Adele s deskou 21. Do popředí žebříčku se na sedmé místo dostal záznam koncertu skupiny Marsyas V mýdlových bublinách: Live 1973-1978.

Na osmém a devátém místě jsou předchozí desky Tomáše Kluse Hlavní uzávěr splínu a debutové album Cesta do záhu(d)by. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá plzeňská skupina Mandrage s albem Moje krevní skupina.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů probojovala skupina Flamengo s novým vydáním nahrávky Kuře v hodinkách, Daniel Landa se záznamem z koncertního turné Vozová hradba, záznam koncertu Michala Davida z pražské Lucerny, kapela Charlie Straight s deskou Someone With a Slow Heartbeat, multižánrový projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMVIII, Pražská komorní filharmonie s dirigentem Jakubem Hrůšou a nahrávkou Má vlast, první část projektu Noc a Den hudebníka Michala Hrůzy a album předělávek skupiny Mňága a Žďorp Dáreček.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístili Bruce Springsteen s deskou nazvanou Wrecking Ball a album zpěvačky Lany Del Reyové Born To Die.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy