reklama
 
 

Kino Aero slaví patnácté narozeniny s Kusturicou

15. 2. 2013 16:53
Kino Aero nabízí projekci Kusturicova filmu a také večírek

Praha - Žižkovské kino Aero slaví letos patnáctileté výročí své novodobé historie a také 80 let od samotného založení kina v roce 1933. Celoroční oslavy startují v pátek 15. února v 19 hodin velkým narozeninovým večírkem ve znamení patnáctky. Večer zahájí Kusturicův film Černá kočka, bílý kocour (1998), který je nejen nejnavštěvovanějším filmem v novodobé historii Aera s více než 11 tisíci diváky, ale s Aerem ho spojuje také rok jeho vzniku.

O hudební doprovod se postarají DJové Radia 1 Saša Michailidis a Jerry Žák se zásadními hity roku 1998. Večer vyvrcholí akcí Tombola "sobě", ve které se kromě dárků od spřátelených institucí jako jsou divadlo Na Zábradlí, Palác Akropolis nebo nakladatelství Argo bude hrát také o dárky, jenž návštěvníci kina přinesou Aeru k narozeninám.

Dva filmy v předpremiéře

Zahajovací narozeninový víkend bude pokračovat v neděli 17. února dvěma exkluzivními předpremiérami očekávaných filmových novinek prvním dílem celoročního cyklu předpremiér Čerstvé zboží. V 17:30 to bude oscarovými nominacemi ověnčená komedie Terapie láskou, která se stala diváckým hitem na filmových festivalech a jež v kinech nebude k vidění dřív než 28. února. Od 20 hodin pak Aero v předstihu uvede francouzskou romantickou retro komedii Láska všemi deseti, v níž kromě Romaina Durise (/K/lamač srdcí) nebo Bérénice Bejo (Umělec) uvidíte také české šampionky v psaní na stroji.

Slavit se bude i březnu

Narozeninová oslava Aera se nebude omezovat pouze na výroční únor, ale bude probíhat po celý rok 2013 - na každý měsíc roku kino připravuje nějakou speciální nejen filmovou akci.

Na únorový večírek a dvě předpremiéry naváže od 5. do 10. března tradiční přehlídka filmové (ne)estetiky Festival otrlého diváka. Letos s hlavním tématem "venkov".

Cyklus předpremiér Čerstvé zboží bude pokračovat v sobotu 23. března ve 20:30 hodin francouzským filmem Na dřeň Jacquese Audiarda (režiséra filmu Prorok) a v neděli 24. března po 14. hodině se pak poprvé v Aeru představí bleší trh s hudebními a obrazovými nosiči Audio/Video Vexl - otevřená tržnice pro všechny milovníky starších i novějších médií.

autor: Kultura | 15. 2. 2013 16:53

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama