Kusturica letos natočí Lásku a mír s Bellucciovou

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 1. 2013 15:28
Emir Kusturica se vrací po šestileté pauze
Emir Kusturica
Emir Kusturica | Foto: Aktuálně.cz

Sarajevo - Srbský režisér Emir Kusturica se letos chystá po šestileté pauze natočit další celovečerní hraný film. Hvězdou snímku nazvaného Láska a mír bude italská herečka Monica Bellucciová. Posledním Kusturicovým režijním počinem byl zatím snímek Závěť z roku 2007.

Benátky 2011 - Monica Bellucci
Benátky 2011 - Monica Bellucci | Foto: Reuters

Osmapadesátiletý rodák ze Sarajeva chce začít film natáčet na jihovýchodě Bosny v květnu. Monica Bellucciová bude hrát hlavní ženskou roli v příběhu odehrávajícím se za války a líčícím vztah vojáka a místní ženy, která tragicky zemře před svatbou. Osmačtyřicetiletá herečka a modelka je známá například z filmů jako Umučení Krista, Matrix Reloaded.

Během rozhovoru s bosenskými médii se podle agentury AFP dopustila Bellucciová přešlapu v citlivém tématu. "Jsem v Srbsku poprvé," prohlásila a opravila se prý poté, co jí režisér vysvětlil, že není v Srbsku, ale v bosenské Republice srbské.

Kusturica proslul snímky zachycujícími život na Balkáně s nezaměnitelným humorem a obrazností. Za své filmy získal absolvent pražské FAMU řadu ocenění. Je držitelem Zlatých palem z festivalu v Cannes za snímky Otec na služební cestě (1985) a Underground (1995) a za režii filmu Dům k pověšení (1988). Na festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda za Arizona Dream (1993), v Benátkách v roce 1998 Stříbrného lva za film Černá kočka, bílý kocour.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 45 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy