Kusturica letos natočí Lásku a mír s Bellucciovou

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 1. 2013 15:28
Emir Kusturica se vrací po šestileté pauze
Emir Kusturica
Emir Kusturica | Foto: Aktuálně.cz

Sarajevo - Srbský režisér Emir Kusturica se letos chystá po šestileté pauze natočit další celovečerní hraný film. Hvězdou snímku nazvaného Láska a mír bude italská herečka Monica Bellucciová. Posledním Kusturicovým režijním počinem byl zatím snímek Závěť z roku 2007.

Benátky 2011 - Monica Bellucci
Benátky 2011 - Monica Bellucci | Foto: Reuters

Osmapadesátiletý rodák ze Sarajeva chce začít film natáčet na jihovýchodě Bosny v květnu. Monica Bellucciová bude hrát hlavní ženskou roli v příběhu odehrávajícím se za války a líčícím vztah vojáka a místní ženy, která tragicky zemře před svatbou. Osmačtyřicetiletá herečka a modelka je známá například z filmů jako Umučení Krista, Matrix Reloaded.

Během rozhovoru s bosenskými médii se podle agentury AFP dopustila Bellucciová přešlapu v citlivém tématu. "Jsem v Srbsku poprvé," prohlásila a opravila se prý poté, co jí režisér vysvětlil, že není v Srbsku, ale v bosenské Republice srbské.

Kusturica proslul snímky zachycujícími život na Balkáně s nezaměnitelným humorem a obrazností. Za své filmy získal absolvent pražské FAMU řadu ocenění. Je držitelem Zlatých palem z festivalu v Cannes za snímky Otec na služební cestě (1985) a Underground (1995) a za režii filmu Dům k pověšení (1988). Na festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda za Arizona Dream (1993), v Benátkách v roce 1998 Stříbrného lva za film Černá kočka, bílý kocour.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 11 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy