Jarek Nohavica se vrátil do čela české hitparády

Kultura ČTK Kultura, ČTK
5. 12. 2012 11:10
Nejprodávanějším albem je opět Nohavicovo Tak mě tu máš
Foto: ČTK

Praha - Album Tak mě tu máš Jaromíra Nohavici se po několikatýdenní pauze vrátilo do čela české hitparády. V minulém týdnu vedoucí záznam posledního koncertu legendární kapely Led Zeppelin z roku 2007 klesl na páté místo.

Na druhém místě zůstává Inzerát od skupiny Kryštof, na třetí příčku se ze sedmé posunul čerstvý držitel Českého slavíka Tomáš Klus s albem Racek. Následuje nahrávka britské chlapecké pětice One Direction s názvem Take Me Home. Na šestém místě skončila jazzová nahrávka Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. Sedmé místo patří záznamu vystoupení skupiny Coldplay Live 2012. Osmé je nové album Lucie Bílé Modi, devátou příčku obsadil Karel Plíhal s deskou Vzduchoprázdniny a desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá Karel Gott s převzatými popovými hity Dotek lásky.

Do druhé desítky nejprodávanějších alb se dostal také Tomáš Klus s alby Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu, Michal Prokop & Framus Five s nahrávkou Sto roků na cestě, písničky dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř Alchymisti, kompilace Petra Hapky Pozdní sběr, nahrávka Dobrý časy Václava Neckáře a kompilace Nejkrásnější vánoční koledy. Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevil výběr hitů souboru Il Divo, Robbie Williams s nahrávkou Take the Crown a novinka Joe Cockera Fire It Up.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 48 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy