Williams a McCartney zpívají o fotbalové tragédi

Kultura Kultura
28. 11. 2012 10:40
Výtěžek charitativní písně připadne obětem ze zápasu Liverpool - Nottingham
Paul McCartney
Paul McCartney | Foto: Reuters

Londýn - Paul McCartney, bývalý člen skupiny Beatles, společně se svými kolegy ze světa hudby zazpívá charitativní verzi singlu skupiny The Hollies z roku 1969 He Ain't Heavy, He's My Brother. Výtěžek z prodeje půjde na podporu Hillsboroughské kampaně za spravedlnost - iniciativy rodin šestadevadesáti (převážně mladých) obětí osudné tlačenice, kterou vyvolal chaos kolem fotbalového zápasu mezi Liverpoolem FC a Nottingham Forrestem FC 15. dubna 1989 na Hillsboroughském stadiónu.

Robbie Williams
Robbie Williams | Foto: Profimedia.cz

Kromě McCartneyho hit nazpívají Robbie Williams, Mick Jones, Rebecca Ferguson (hvězda X Faktoru), Mel C (Spice Girls), Garry Marsden, Paloma Faith, Glenn Tilbrook ze Squeeze, Chris Sharrock z Beady Eye, Hollie Cook, Jon McClure, Eliza Dolittle, Beverley Knight, Kenny Dalgish, poslanec za Liverpool Steve Rotheram, John Bishop a členové Frankie Goes to Hollywood, Lawson, The Farm, The Zutons, The Beautiful South a Cast.

„McCartney se k tomu rozhodl a myslím, že je to od něj milé, protože pochází z Liverpoolu, zná lidi z Liverpoolu a rozumí nám," prohlásila Margaret Aspinall, která v den masové tragédie ztratila osmnáctiletého syna Jamese. Ten jí daroval původní nahrávku písně tři týdny před svou smrtí. „Abych byla upřímná, když jsem to poslouchala, bylo smutno, jelikož jsem zavřela oči a viděla jsem svého syna, jak mi jí předává. Říkala jsem si, možná mi posílá novou verzi a vzkazuje: Poslechni si tohle," řekla o nové interpretaci písně.

Zájem o tragédii vyvolalo zjištění o změně policejních záznamů. Podle nejnovějších informací mohlo být v osudný den zachráněno až 41 lidí, pokud by strážci pořádku zareagovali rychleji.

Píseň vyjde 17. prosince.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy