Hobita v amerických kinech pronásleduje Tom Cruise

Kultura Kultura
25. 12. 2012 15:59
Akční drama Jack Reacher se stalo druhým nejnavštěvovanějším americkým filmem
Tom Cruise alias Jack Reacher
Tom Cruise alias Jack Reacher | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslední víkend před svátky v amerických kinech neohrozil pozici nadále vedoucího Jacksonova Hobita: Neočekávané cesty, který jenom ve Spojených státech vydělal za dva týdny 150, 093 miliónů dolarů a ve zbytku světa dalších 288, 5 miliónů, celkově tedy 438, 593 miliónů dolarů.

Čtěte také
Recenze: Hobit je vynikající. Přes rozporuplné reakce

Jinak ovšem Američany zaujaly čerstvé novinky. Hned na druhém místě se nachází Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher) režírovaný Christopherem McQueiarrem, v němž poprvé ožívá postava románů Leeho Childa. Jacka Reachera ztělesnil Tom Cruise a zřejmě hlavně on přilákal diváky, kteří utratili 15, 6 miliónů. Autor předlohu v rozhovoru pro server Digital spy prohlásil, že pokud bude natočeno pokračování, mohl by se oproti Pittsburghu z „Posledního výstřelu" mohl odehrávat na venkově. 

Premiéra filmu byla posunuta z 15. na  21. prosince kvůli tragickému masakru v Newtownu

Jack Reacher: Poslední výstřel začíná smrtí pěti lidí z rukou střelce, kterým je, jak prvotní vyšetřování ukazuje, veterán z Iráku James Barr (Joseph Sikora). Ten řekne policii pouze jediné: „Najděte Jacka Reachera." Bývalý vojenský vyšetřovatel onoho jména (Cruise) je přesvědčen o Barrově vině, ale při společném pátrání s jeho obhájkyní Helen Rodin (Rosamund Pike) začíná měnit názor.

Legendární parta
Legendární parta | Foto: Bontonfilm

O něco hůře si vede Čtyřicítka na krku (This is 40) režiséra Judda Apotowa. Komedie zatím učarovala necelé polovině kritiků a získala 12, 03 miliónů dolarů.

Dětští hrdinové přezdívaní „Strážci" si navzdory slabšímu rozjezdu udržují jednu z nejvyšších pozic. Animovaný film Legendární parta od Petera Ramseyho je v současnosti  na čtvrtém místě se 79, 7 milióny dolary na kontě.

O dvě místa se oproti minulému víkendu propadl také Lincoln od Stevena Spielberga. V pětici nejúspěšnějších amerických snímků se na nejnižší pozici dostal po sedmi týdnech, během nichž Unie na Konfederaci vybojovala 116, 67 miliónů dolarů.

Za prezidentovou biografií se umístily další dvě novinky - komedie Anny Fletcher The Guilt Trip se Sethem Rogenem a Barbrou Streisand (6. místo, 7, 4 miliónů) a 3D verze  jedenáct let starého animovaného snímku Příšerky s.r.o. (Monsters, Inc. - 7. místo 6, 2 miliónů) od dvojice Pete Docter a Lee Unkrich. Prequel, Univerzita Příšerek, se objeví v kinech příští rok.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy