Dave Grohl točí dokument o studiu Sound City

Kultura Kultura
4. 5. 2012 8:20
Nahrávala v něm mimo jiné Nirvana, Johnny Cash nebo Fleetwood Mac
Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Dave Grohl hodlá rozšířit své CV o režisérskou činnost a jakožto dokumentarista se vrátí do legendárního studia Sound City, kde své slavné desky nahrávala jména jako Fleetwood Mac, Neil Young nebo Nirvana.

Frontman nejzářivější rockové kapely současnosti Foo Fighters a někdejší bubeník Nirvany chce snímkem Sound City zdokumentovat čtyři dekády dlouhou historii stejnojmenného studia v Los Angeles.

To se světově proslavilo v polovině sedmdesátých let, kdy v něm Fleetwood Mac nahráli svá komerčně nejúspěšnější alba Fleetwood Mac a Rumours. V následujících letech se v něm vystřídali hudebníci jako Neil Young, Tom Petty, Johnny Cash nebo třeba Rage Against the Machine.

Grohl samotný jej poprvé navštívil v roce 1991, kdy v Sound City s Nirvanou nahrával dnes kultovní album Nevermind. „Sound City je film o nejvýznamnějším neopěvovaném americkém studiu. Bylo to místo zrození legend. Stalo se přímým svědkem historie," svěřil se zpěvák a čerstvě i režisér magazínu Variety.

K natočení dokumentu Grohla inspirovalo zakoupení mixážního pultu s datem výroby 1972, který od studia odkoupil poté, co loni v květnu ukončilo svou komerční činnost. Od té doby slouží už výhradně svým majitelům.

Oficiálním distributorem dokumentárního filmu bude Grohlův vlastní label Roswell Records, který spadá pod hudební vydavatelství Capitol.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy