Benátská noc nabízí domácí pohodičku a Bryana Adamse

Kultura Kultura
26. 7. 2012 9:29
Festival se přestěhoval do Liberce
Bryan Adams na koncertě ve Vancouveru, 18. 6. 2012
Bryan Adams na koncertě ve Vancouveru, 18. 6. 2012 | Foto: Suzanne Fulsos

Liberec - Největší ohlas u příznivců festivalu Benátská noc vzbudilo přestěhování z areálu Malé skály v Českém ráji do sportovního komplexu Vesec nedaleko Liberce, nikoliv pozvaní interpreti. Plakátům vévodí jména Bryan Adams, Daniel Landa, Kabát nebo Jaromír Nohavica a symbolicky tak akce sama sebe nazývá „největším českým rodinným festivalem".

V hudebním programu by si totiž měl najít to své každý, koho dění v současné hudbě moc nebere, a vystačí si s domácími hvězdami.

Ty budou ve Vesci vystupovat od čtvrtka 26. do neděle 29. července. Celofestivalové vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Tickepro a Ticketart za cenu 1590 korun. Jednodenní vstupné se pohybuje kolem hranice tisíce korun. Lístky budou i na místě.

Foto: Ludvík Hradilek

Na zahraniční hvězdy se nehraje

Největší hvězdou jubilejního dvacátého ročníku je kanadský pop-rockový zpěvák Bryan Adams. Jeho jméno globální celebrity ale v programu působí poněkud osamoceně, nehledě na to, že slávu si už spíše udržuje, než aby ji umělecky přiživoval. Ostatně v druhém tisíciletí byl aktivnější jako módní fotograf.

Ze zahraničí už jej dále doplňují jen finští nasládlí rockeři Sunrise Avenue, kteří v roce 2006 prorazili se skladbou Fairytale Gone Bad a jejichž popularita nikdy nepřekročila starý kontinent, německá power metalová ikona Gamma Ray, popularizátor balkánské dechovky Emir Kusturica se svým orchestrem nebo holandští dýdžejové Ice Party.

Jinak se už ale jedná čistě o československou přehlídku, jíž mají soudě dle časového harmonogramu kralovat jména jako Jaromír Nohavica, Daniel Landa, Mig 21, Kabát, Chinaski, Aleš Brichta, Anna K., Tomáš Klus nebo Václav Neckář.

Čtvrteční program bude už tradičně věnován slovenským kapelám - vystoupí No Name, Tublatanka, Horkýže Slíže či Peter Nagy.

Kompletní seznam všech vystupujících je k nalezení na webových stránkách festivalu. Návštěvníkům bude k dispozici stanové městečko, sociální zázemí, řada atrakcí a doprovodných aktivit. Z Prahy do Vesce a zpět budou zajištěna speciální autobusová doprava.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy