Benátská noc vyměnila Daniela Landu za Bryana Adamse

Kultura Kultura
6. 4. 2012 15:43
Na plakátech vystřídá Adams dosud největší hvězdu Daniela Landu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Benátská noc oznamuje největší zahraniční hvězdu, která vystoupí po boku domácích hvězd jako je Daniel Landa, Jarek Nohavica nebo Kabát. Je jí kanadský pop-rockový zpěvák a kytarista Bryan Adams, jehož svůdně nakřáplý hlas jej v průběhu osmdesátých let katapultoval do pozice globální superstar.

Dle plakátů a oficiální komunikace to přitom vypadalo, že headlinerem by letos mohl být Daniel Landa. Organizátoři totiž slibovali „hvězdné jméno, které vyprodává své koncerty během několika hodin" a ve hře byli muzikanti jako Sting, Eric Clapton nebo Elton John. Jednání s nimi se však nedařilo dotáhnout do úspěšného konce. Teprve nyní festival dostal hvězdu většího než lokálního charakteru.

Bryan Adams od roku 2003 v Česku vystoupil pětkrát a oddaní fanoušci, jichž má zpěvák dostatek především mezi ženami, se mohou těšit na proslulé hity jako Here I Am, I'm Ready, Summer of '69, Please Forgive Me nebo slaďák (Everything I Do) I Do It for You.

Foto: SONY BMG

Dalšími zahraničními interprety pak budou například Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Gamma Ray či Sunrise Avenue. Z domácích mimo zmíněných dále představí Aleš Brichta band, Arakain, Charlie Straight, Tomáš Klus ad.

Hudební festival Benátská noc se po 19 letech stěhuje z Malé Skály u Jablonce nad Nisou do přírodního areálu ve Vesci u Liberce. Důvodem jsou dle slov pořadatelů: „tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba".

Vstupenky s původním místem zůstávají v platnosti, změna místa však podle pořadatelů neznamená nárok na vrácení peněz. Lístky na všechny tři dny festivalu aktuálně stojí 1290 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 19 minutami

Trump neuspěl. Odvolací soud je nadále pro nahlédnutí do jeho finančních záznamů

Odvolací soud ve Spojených státech zamítl ve středu žádost prezidenta Donalda Trumpa, aby se znovu zabýval rozhodnutím, které dalo za pravdu výboru Sněmovny reprezentantů. Ten žádá o nahlédnutí do prezidentových finančních záznamů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Trumpův právník John Sekulow už řekl, že se proti rozhodnutí odvolá k nejvyššímu soudu USA.

Výbor pro dohled a reformu americké Sněmovny reprezentantů letos firmu Mazars LLP, která zpracovávala pro Trumpa účetnictví, vyzval, aby mu poskytla finanční záznamy prezidenta a několika jeho firem za posledních osm let. Jde o jeden z řady právních kroků, které vyhrocují konflikt mezi Sněmovnou reprezentantů, ovládanou demokraty, a Bílým domem.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest lidí utrpělo lehká zranění

Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se ve čtvrtek před 6:00 zranilo lehce šest lidí. Pět z nich byli cestující z linkového autobusu. Silnice I/55 je v místě nehody uzavřená, policisté dopravu hned za sjezdem z dálnice D2 odklánějí na Ladnou. Kolony tam zatím nejsou.

"Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu, který jel v protisměru od Břeclavi na Hodonín. Do návěsu dodávky pak následně narazil ještě osobní automobil," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy