Benátská noc vyměnila Daniela Landu za Bryana Adamse

Kultura Kultura
6. 4. 2012 15:43
Na plakátech vystřídá Adams dosud největší hvězdu Daniela Landu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Benátská noc oznamuje největší zahraniční hvězdu, která vystoupí po boku domácích hvězd jako je Daniel Landa, Jarek Nohavica nebo Kabát. Je jí kanadský pop-rockový zpěvák a kytarista Bryan Adams, jehož svůdně nakřáplý hlas jej v průběhu osmdesátých let katapultoval do pozice globální superstar.

Dle plakátů a oficiální komunikace to přitom vypadalo, že headlinerem by letos mohl být Daniel Landa. Organizátoři totiž slibovali „hvězdné jméno, které vyprodává své koncerty během několika hodin" a ve hře byli muzikanti jako Sting, Eric Clapton nebo Elton John. Jednání s nimi se však nedařilo dotáhnout do úspěšného konce. Teprve nyní festival dostal hvězdu většího než lokálního charakteru.

Bryan Adams od roku 2003 v Česku vystoupil pětkrát a oddaní fanoušci, jichž má zpěvák dostatek především mezi ženami, se mohou těšit na proslulé hity jako Here I Am, I'm Ready, Summer of '69, Please Forgive Me nebo slaďák (Everything I Do) I Do It for You.

Foto: SONY BMG

Dalšími zahraničními interprety pak budou například Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Gamma Ray či Sunrise Avenue. Z domácích mimo zmíněných dále představí Aleš Brichta band, Arakain, Charlie Straight, Tomáš Klus ad.

Hudební festival Benátská noc se po 19 letech stěhuje z Malé Skály u Jablonce nad Nisou do přírodního areálu ve Vesci u Liberce. Důvodem jsou dle slov pořadatelů: „tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba".

Vstupenky s původním místem zůstávají v platnosti, změna místa však podle pořadatelů neznamená nárok na vrácení peněz. Lístky na všechny tři dny festivalu aktuálně stojí 1290 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 22 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy