Nejlepší restaurací světa je The Black Swan v Anglii. Pražský Alcron skončil jedenáctý

Magazín ČTK Magazín, ČTK
12. 10. 2017 13:45
Nejlepší restaurací na světě je podle mezinárodního průzkumu cestovatelského serveru TripAdvisor podnik The Black Swan v severovýchodní Anglii. Restaurace porazila zařízení i takových jmen, jako je proslulá restaurace The Fat Duck v Bray na jihovýchodě Anglie, napsal server BBC. Na 11. místě ankety se umístila pražská restaurace Alcron.
Nejlepší restaurace na světě - The Black Swan v Anglii
Nejlepší restaurace na světě - The Black Swan v Anglii | Foto: Facebook/The Black Swan

Podle cestovatelského serveru TripAdvisor je The Black Swan (U Černé labutě) první vítěznou britskou restaurací od roku 2012, kdy server s anketou začal.

The Black Swan se může pyšnit michelinskou hvězdou. Provozovateli této rodinné restaurace jsou šéfkuchař Tommy Banks a jeho bratr James. Tommy Banks se stal před čtyřmi lety nejmladším britským restauratérem, který získal michelinskou hvězdu.

"Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že jsme se stali nejlepší restaurací nejen ve Velké Británii, ale na celém světě.  Rádi bychom obrovsky poděkovali všem našim zákazníkům a celému týmu tady v The Black Swan řekli: Dobrá práce!"  uvedla restaurace na svém Facebooku.

Druhá skončila v průzkumu TripAdvisoru anglická restaurace Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons a třetí francouzský podnik Maison Lameloise. Do první desítky se dostaly další restaurace ve Francii a dále podniky v USA, Španělsku, Peru, Thajsku a Jihoafrické republice.

Na 11. místě ankety se umístila pražská restaurace Alcron, spjatá se šéfkuchařem Romanem Paulusem. Alcron v roce 2012 získal a v následujících třech letech 2013 - 2016 obhájil michelinskou hvězdu, považovanou za  "kulinářského Oscara". Pravidelně se umísťuje v TOP 10 žebříčku nejlepších restaurací, které sestavuje český průvodce pro gurmány Maurerův výběr Grand Restaurant, přičemž v roce 2009 tento žebříček ovládl.

Podívejte se na příběh muže, jehož kuchařka dobyla svět:

Je to obrovský úspěch, dostal jsem se do finále, v minulosti byly přihlášeny i kuchařky Jamieho Olivera či Gordona Ramsayho, říká Martin Škoda | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy