Zemřel desátník King z dramatu Král Krysa, herci Georgi Segalovi bylo 87 let

ČTK ČTK
24. 3. 2021 6:43
Ve věku 87 let zemřel americký herec George Segal. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na portál Deadline Hollywood, kterému zprávu o úmrtí potvrdila hercova manželka Sonia.
Foto: Reuters

George Segal patřil v 60. a 70. letech k největším hvězdám Hollywoodu. Do mezinárodního povědomí vstoupil rozporuplnou postavou desátníka Kinga v dramatu Král Krysa z roku 1965. Největší úspěch zaznamenal rok nato s rolí Nicka v Nicholsově adaptaci hry Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Postava mladého profesora biologie ve studii o rozkladu manželství s Elizabeth Taylorovou a Richardem Burtonem mu přinesla nominace na Oscara i Zlatý glóbus.

Během dalších deseti let ztvárnil mnoho postav, mimo jiné ve válečném velkofilmu Most u Remagenu, jenž se natáčel v létě 1968 v Československu. Objevil se také ve snímku Ivana Passera Zrozen k vítězství (1971).

Z vážných charakterů se Segal postupně přeorientoval spíše ke komediálním. Stal se oblíbeným představitelem tragikomických a romantických rolí záletných a smolařských hrdinů, sužovaných citovými problémy. Na počátku 80. let jeho hvězda poněkud pohasla, začal tedy hledat uplatnění v televizi a jako hráč na banjo pravidelně vystupoval s jazzovou kapelou.

V polovině 90. let se dočkal comebacku televizního (seriál Třeba mě sežer nebo snímek Mág Houdini) a filmového (Cable Guy nebo Dvě tváře lásky) i návratu na divadelní prkna Broadwaye.

O hercově úmrtí informovaly v noci na středu portál Deadline Hollywood či časopis Variety. "Rodina se zármutkem oznamuje, že George Segal zemřel dnes ráno na komplikace po operaci srdce," uvedla Segalova manželka Sonia.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy