Zemřel desátník King z dramatu Král Krysa, herci Georgi Segalovi bylo 87 let

ČTK ČTK
24. 3. 2021 6:43
Ve věku 87 let zemřel americký herec George Segal. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na portál Deadline Hollywood, kterému zprávu o úmrtí potvrdila hercova manželka Sonia.
Foto: Reuters

George Segal patřil v 60. a 70. letech k největším hvězdám Hollywoodu. Do mezinárodního povědomí vstoupil rozporuplnou postavou desátníka Kinga v dramatu Král Krysa z roku 1965. Největší úspěch zaznamenal rok nato s rolí Nicka v Nicholsově adaptaci hry Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Postava mladého profesora biologie ve studii o rozkladu manželství s Elizabeth Taylorovou a Richardem Burtonem mu přinesla nominace na Oscara i Zlatý glóbus.

Během dalších deseti let ztvárnil mnoho postav, mimo jiné ve válečném velkofilmu Most u Remagenu, jenž se natáčel v létě 1968 v Československu. Objevil se také ve snímku Ivana Passera Zrozen k vítězství (1971).

Z vážných charakterů se Segal postupně přeorientoval spíše ke komediálním. Stal se oblíbeným představitelem tragikomických a romantických rolí záletných a smolařských hrdinů, sužovaných citovými problémy. Na počátku 80. let jeho hvězda poněkud pohasla, začal tedy hledat uplatnění v televizi a jako hráč na banjo pravidelně vystupoval s jazzovou kapelou.

V polovině 90. let se dočkal comebacku televizního (seriál Třeba mě sežer nebo snímek Mág Houdini) a filmového (Cable Guy nebo Dvě tváře lásky) i návratu na divadelní prkna Broadwaye.

O hercově úmrtí informovaly v noci na středu portál Deadline Hollywood či časopis Variety. "Rodina se zármutkem oznamuje, že George Segal zemřel dnes ráno na komplikace po operaci srdce," uvedla Segalova manželka Sonia.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy