Vyhrajte dárek k Vánocům! Dva lístky na Chicka Coreu

Kultura Kultura
20. 12. 2012 8:02
Jazzová legenda vystoupí na jaře v Brně
Foto: Profimédia

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz vánoční dárek - dva lístky na koncert jazzové legendy Chicka Corey. Klavírní virtuóz a skladatel Chick Corea, osmnáctinásobný držitel ceny Grammy vystoupí s novým ansámblem nazvaným The Vigil 10. března 2013 v brněnském Bobycentru v rámci festivalu JazzFestBrno.

Soutěžit můžete do 20. prosince. Výherci zašleme vstupenky poštou.

Jedenasedmdesátiletý Corea patří k nejvýznamnějším světovým jazzmanům současnosti. "Jsme rádi, že jsme jej pro festival získali. Navíc představí zbrusu nový projekt na jeho vůbec prvním turné. Těšíme se na Coreovy nové skladby i fantastické nové či staronové spoluhráče," uvedl umělecký ředitel přehlídky Vilém Spilka.

Ansámbl The Vigil nyní tvoří bubeník Marcus Gilmore, baskytarista Hadrien Feraud, saxofonista Tim Garland a kytarista Charles Altura.

Kariéra Chicka Corey trvá už pět desetiletí a stále neupadá. Potvrzují to i letošní ceny Grammy za nejlepší improvizované jazzové sólo a nejlepší akustické jazzové album. Příští rok bude Corea na turné s projektem The Vigil, ale také s jinými formacemi - v duu, triu, s jazzovým kvintetem a komorním orchestrem.

Pokud Vám ve vánoční soutěži nebude přát štěstí, můžete si lístky až do konce roku zakoupit za limitovaně výhodné ceny v síti www.ticketportal.cz a ve všech běžných předprodejích.

Jarní JazzFestBrno patří k největším přehlídkám jazzové hudby ve střední Evropě. Letos festival ozdobili například americký kytarista Pat Metheny a izraelský kontrabasista Avishai Cohen. Největší zájem publika zaznamenali pořadatelé o rok dříve při vystoupení zpěváka Bobbyho McFerrina. Museli dokonce přidat druhý koncertní termín.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 


 

 

Právě se děje

Další zprávy