Barbarská videohra a propaganda. Call of Duty rozčílila Rusy kvůli fiktivnímu masakru

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 11. 2019 6:01
Videoherní série Call of Duty budí stále častěji kontroverze od té doby, co se dějově přesunula z druhé světové války k současným konfliktům. Její důraz na realismus a inspirace současnou geopolitickou situací funguje jako dar i prokletí v jednom.

Nový díl Modern Warfare popudil Rusy, kterým se nelíbí vyobrazení jejich vojáků jako hlavních padouchů ve hře. Ale není to zdaleka poprvé, kdy série vzbudila nechtěný rozruch.

Podívejte se na největší kontroverze spojené s herní sérií, které se po celém světě prodalo přes 250 milionů kopií. 

Call of Duty
Call of Duty | Foto: Activision

Dálnice smrti

Právě vydaná Modern Warfare znamená pro Call of Duty restart její odnože zaměřené na současné konflikty. U kritiků si vede velmi slušně, průměr na agregátoru recenzí Metacritic se pohybuje kolem 81 procent, v prodejích se jí daří rovněž. Ovšem uživatelské skóre se drží pod známkou tři. Hlavní důvod? Hněv Rusů, kteří chtějí hru bojkotovat a zahltili web kritickými recenzemi.

Nejde přitom jen o to, že ruští vojáci jsou v konfliktu ve fiktivní zemi Urzikstán, který nápadně připomíná válku v Sýrii, znovu hlavními padouchy, tak jako v sérii již vícekrát. V misi nazvané Highway of Death (Dálnice smrti) se hráč dostává do zničené vesnice, která, jak se dozvídá, se stala terčem ruského útoku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy