"Hledáme hodně chlupaté lidi". Seriál Pán prstenů shání jako komparz nevšední osoby

ČTK ČTK
20. 12. 2019 6:36
Castingové agentury na Novém Zélandu mají nedostatek komparzistů a herců pro chystaný televizní seriál na motivy trilogie Pán prstenů britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Scházejí lidé s neobyčejnými proporcemi a tvářemi, včetně velmi malých či naopak vysokých postav, s vrásčitou pletí či bez zubů, upozorňuje britský deník The Times. Natáčení ambiciózního projektu začne příští rok.
Pán prstenů
Pán prstenů | Foto: New Line Cinema / Warner Bros

Jedna z castingových agentur v Aucklandu na sociální sítě umístila výzvu, ve které hledá osoby menší než 1,5 metru, nebo vyšší než 1,9 metru se zajímavými rysy, hodně vráskami, a také "hodně chlupaté lidi každého věku a etnicity". Žádaní jsou od přírody rusovlasí herci, lidé s bílými vlasy či s pihami. Jiná novozélandská společnost hledá kohokoli, kdo postrádá několik zubů a má "úžasný nos".

"Mám něco lepšího než chybějící zub - nemám zuby vůbec. Jsem malý, mám zrzavé vlasy a žádné zuby," cituje jednoho ze zájemců o roli list The Wall Street Journal, podle kterého je tento jedenačtyřicetiletý řidič nákladního vozu nadějným kandidátem.

Agentura BGT už v říjnu na své stránky umístila video zvoucí netradičně vypadající herce na konkurz. "Máte pár vrásek? Byli jste hodně na sluníčku? Je váš obličej tak trochu fuj?" ptá se v náborovém snímku ředitelka společnosti Sarah Valentinová.

Do užšího výběru podle ní uchazeče kvalifikuje i pleť, která vypadá jako "kožená kabelka".

Najmutí komparzu se specifickými rysy, tělesnými proporcemi či barvou vlasů pomůže filmovým tvůrcům výrazně ušetřit na výdajích za make-up, paruky a speciální efekty, které by jinak museli vynaložit na vytvoření elfů, trpaslíků, skřetů či hobitů. Komparzisté si navíc mohou denně vydělat až 300 novozélandských dolarů, což je v přepočtu 4500 korun, a v průběhu natáčení mají zajištěné jídlo, poznamenává list The Times.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, která se rovněž natáčela na Novém Zélandu. Země je díky impozantním horám, údolím, lesům i pobřeží ideální lokací pro úchvatné krajinné záběry, čehož využili například producenti filmové série Letopisy Narnie či Mission: Impossible - Fallout.

Nový Zéland je však nadále spojován především s Tolkienovou Středozemí, která na souostroví každoročně přitáhne miliony návštěvníků. Tři filmy, které podle knih Pán prstenů britského spisovatele natočil novozélandský režisér Peter Jackson, Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále, podle agentury Reuters celosvětově utržily téměř tři miliardy dolarů, v přepočtu 70 miliard korun. Získaly také 17 cen Oscar. Úspěšné byly rovněž snímky na motivy dalšího Tolkienova díla Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Po zřícení části obytného domu u Miami se pohřešuje 51 lidí, řekla místní činitelka televizi CNN. Podle starosty počet obětí pravděpodobně naroste.

Další zprávy