Ochranný plášť a gumové rukavice. Tak modelka Campbellová cestuje v časech koronaviru

Magazín Magazín
12. 3. 2020 16:59
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Modelka, která je proslulá pečlivým dodržováním hygieny, tímto způsobem předchází riziku nákazy koronavirem.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus.
Naomi Campbellová se nedávno na palubu letadla oblékla do outfitu, ve kterém by klidně mohla odklízet radioaktivní odpad. Může za to koronavirus. | Foto: Profimedia.cz

Britská modelka Naomi Campbellová je už dlouho známá úzkostlivým dodržováním hygieny během cestování. Loni například na internetu zveřejnila video s rituálem, který absolvuje před každým letem a během něhož všechno v blízkosti svého sedadla pečlivě utře antibakteriálními ubrousky.

Není tedy překvapením, že se 49letá ikona módního průmyslu v době, kdy svět zachvátila pandemie koronaviru, rozhodla posunout svá preventivní opatření na vyšší úroveň. V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevily fotky, na nichž Campbellová čeká, až se bude moci nalodit na palubu letadla v Los Angeles. A její oděv, o kterém informoval i zpravodajský web americké CNN, mluví za vše.

Modelka má na snímcích oblečenou ochrannou kombinézu, kterou obvykle využívají technici při manipulaci s rizikovým materiálem, na obličeji má ochranné brýle a roušku a na rukou růžové latexové rukavice. Fotky doplnila popiskem se slovy: "Safety First. Next Level." (Bezpečnost především. Nová úroveň.) Následně na svém YouTube kanálu zveřejnila i celé video s postupem, jak se chrání.

Přestože modelčin outfit sklidil mezi mnoha jejími fanoušky pozitivní reakce, našli se i diskutující, kteří ji obviňovali ze zlehčování pandemie, jež má po celém světě na svědomí přes čtyři tisíce obětí a více než 100 tisíc lidí se jí nakazilo. O vlastní ostražitosti přitom Campbellová mluvila už v pětiminutovém videu, které na YouTube sdílela loni v létě.

"Očistěte všechno, čeho byste se mohli dotýkat. Já to tak dělám v každém letadle. Je mi jedno, co si o mně lidé okolo myslí, protože jde o moje zdraví a cítím se díky tomu lépe," vysvětlila modelka. Dodala také, že právě pečlivá hygiena přispěla k tomu, že na molech vydržela celé tři dekády.

Přestože se přístup Campbellové může zdát poněkud přehnaný, vlády po celém světě v současné situaci všechny cestovatele nabádají, aby si po kontaktu s čímkoliv na letištích a v letadlech umývali či alespoň dezinfikovali ruce. To je totiž podle hygieniků nejúčinnější způsob prevence, kterým se lze nákaze koronavirem bránit.

Video: Co byste měli vědět o koronaviru podle ministerstva zdravotnictví

Co byste měli vědět o koronaviru? Informační klip ministerstva zdravotnictví | Video: Ministerstvo zdravotnictví
 

Právě se děje

před 22 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy