Foto: Největší hvězdy ve Varech. Mladý DiCaprio, svůdná Stoneová i tancující Travolta

Připomeňte si v galerii ty největší hvězdy, které se za posledních 25 let prošly po červeném koberci mezinárodního karlovarského festivalu.
Loni se na festival po dvaceti letech vrátil americký režisér Terry Gilliam. Bývalý člen skupiny Monty Python v uplynulých dvou dekádách s přestávkami pracoval na filmu Muž, který zabil Dona Quijota, který v Karlových Varech slavnostně uvedl.
Po červeném koberci se ve Varech prošel i americký herec Tim Robbins, který po boku Morgana Freemana účinkoval ve slavném snímku Vykoupení z věznice Shawshank. Ve vedlejší roli se objevil také ve filmu Tajemná řeka režiséra Clinta Eastwooda a za svůj výkon v něm dostal Oscara.
Do Varů v roce 2018 přijela i Novozélanďanka Anna Paquinová, která si už v jedenácti letech získala přízeň americké filmové akademie, když si odnesla Oscara za vedlejší roli ve snímku Piano. Později se objevila ve filmové sérii X-Men.
V roce 2017 přivítal prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška americkou herečku Umu Thurmanovou, kterou proslavila mimo jiné role Mii ve snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota od Bartošky převzala Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
Aktualizováno 11. 6. 2019 13:27
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začíná již v pátek 28. června a mezi první ohlášené hvězdy patří herečka Julianne Mooreová. Jaké další osobnosti ho navštívily v uplynulých letech a kdo další se objeví na červeném koberci letos?

Jiřímu Bartoškovi a Evě Zaoralové se po revoluci podařilo proměnit stagnující festival v nejprestižnější filmovou přehlídku nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě.

Na letošním 54. ročníku se objeví například herečka Julianne Mooreová, režisér Bart Freundlich nebo herec Casey Affleck.

K největším hvězdám, které Karlovy Vary navštívily v minulých letech, patří například Salma HayekováKeira Knightleyová či Scarlett JohanssonováMorgan Freeman, Michael Douglas, Robert Redford, Robert De Niro, John Travolta nebo Mel Gibson.

 

Právě se děje

Další zprávy