Foto: Největší hvězdy ve Varech. Mladý DiCaprio, svůdná Stoneová i tancující Travolta

Připomeňte si v galerii ty největší hvězdy, které se za posledních 25 let prošly po červeném koberci mezinárodního karlovarského festivalu.
Loni se na festival po dvaceti letech vrátil americký režisér Terry Gilliam. Bývalý člen skupiny Monty Python v uplynulých dvou dekádách s přestávkami pracoval na filmu Muž, který zabil Dona Quijota, který v Karlových Varech slavnostně uvedl.
Po červeném koberci se ve Varech prošel i americký herec Tim Robbins, který po boku Morgana Freemana účinkoval ve slavném snímku Vykoupení z věznice Shawshank. Ve vedlejší roli se objevil také ve filmu Tajemná řeka režiséra Clinta Eastwooda a za svůj výkon v něm dostal Oscara.
Do Varů v roce 2018 přijela i Novozélanďanka Anna Paquinová, která si už v jedenácti letech získala přízeň americké filmové akademie, když si odnesla Oscara za vedlejší roli ve snímku Piano. Později se objevila ve filmové sérii X-Men.
V roce 2017 přivítal prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška americkou herečku Umu Thurmanovou, kterou proslavila mimo jiné role Mii ve snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota od Bartošky převzala Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
Aktualizováno 11. 6. 2019 13:27
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začíná již v pátek 28. června a mezi první ohlášené hvězdy patří herečka Julianne Mooreová. Jaké další osobnosti ho navštívily v uplynulých letech a kdo další se objeví na červeném koberci letos?

Jiřímu Bartoškovi a Evě Zaoralové se po revoluci podařilo proměnit stagnující festival v nejprestižnější filmovou přehlídku nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě.

Na letošním 54. ročníku se objeví například herečka Julianne Mooreová, režisér Bart Freundlich nebo herec Casey Affleck.

K největším hvězdám, které Karlovy Vary navštívily v minulých letech, patří například Salma HayekováKeira Knightleyová či Scarlett JohanssonováMorgan Freeman, Michael Douglas, Robert Redford, Robert De Niro, John Travolta nebo Mel Gibson.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy