reklama
 
 

Obrazem: Do Varů letos míří režisér Gilliam nebo herec Robbins. Připomeňte si i hvězdy minulých let

28. 6. 2018 14:57
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začíná již v pátek 29. června. Jaké hvězdy ho navštívily v uplynulých letech a kdo se objeví na červeném koberci letos?

Jiřímu Bartoškovi a Evě Zaoralové se po revoluci podařilo proměnit stagnující festival v nejprestižnější filmovou přehlídku nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary dnes snese srovnání s filmovými přehlídkami v Cannes, Berlíně nebo v Benátkách. Svědčí o tom plejáda hostů, kteří festival po jeho obnově v roce 1994 navštívili. Kromě mnoha známých režisérů, herců či producentů se mezi nimi objevili i hudebníci a politici.

Na letošním třiapadesátém ročníku zazáří například americký režisér Terry Gilliam, kterému se po dvou desetiletích přerušované práce povedlo dokončit snímek Muž, který zabil Dona Quijota a v Karlových Varech ho osobně uvede.

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii na přehlídce převezme americký herec Tim Robbins, který proslul rolí ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Mezi hosty nebude chybět ani novozélandská herečka Anna Paquinová známá ze ságy X-Men.

K největším hvězdám, které Karlovy Vary navštívily v minulých letech, patří například Salma HayekováKeira Knightleyová či Scarlett JohanssonováMorgan Freeman, Michael Douglas, Robert Redford, Robert De Niro, John Travolta nebo Mel Gibson.

autor: Magazín | 28. 6. 2018 14:57

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama