Foto: Velkolepá podívaná. Tisíce lidí přišly na závěrečný koncert filharmonie u Hradu

Tisíce lidí přišly na Hradčanské náměstí poslechnout si už tradiční zakončení sezony České filharmonie. Podívejte se, jak velkolepý koncert vypadal.
Tisíce lidí přišly na Hradčanské náměstí poslechnout si už sedmé zakončení koncertní sezony České filharmonie pod širým nebem. Projděte si s spolu s námi koncert od jeho příprav přes pohledy z okolní střechy až po vyvrcholení s aplausem vestoje.
Je více než hodina do začátku. Hradčanské náměstí v Praze už se plní a hudebníci už se připravují.
...
Zázemí mají filharmonici ve dvoře Schwarzenberského paláce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 6. 2019 6:26
Tisíce lidí přišly na Hradčanské náměstí poslechnout si už sedmé zakončení koncertní sezony České filharmonie pod širým nebem. Špičkoví hudebníci zde zdarma zahráli slavné melodie z Hvězdných válek, Harryho Pottera, Indiana Jonese nebo Schindlerova seznamu. Podívejte se, jak velkolepý koncert vypadal, a to nejen pohledem diváků. Máte i možnost nahlédnout do zákulisí hudebníků anebo se pokochat celkovými záběry z přilehlé střechy Arcibiskupského paláce.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy