FOTO Nejlepší restaurace Česka. Kolik vás bude stát jídlo?

Dvě pražské restaurace obhájily michelinskou hvězdu
Alcron (Štěpánská 40, Praha 1) - Pod vedením šéfkuchaře Romana Pauluse se restaurace v letech 2012, 2013 a 2014 dočkala významného ocenění, získala prestižní michelinskou hvězdu. Mezi nejoblíbenější jídla vyhlášeného šéfkuchaře patří například hráškový krém, kuře na smetaně nebo svíčková.
Restaurace v centru Prahy patří mezi nejvyhlášenější podniky v Česku, pravidelně se umisťuje v žebříčku 10 nejlepších restaurací Maurerova výběru Grand Restaurant (český gurmánský průvodce).
V restauraci si můžete pochutnat například na pečených mušlích sv. Jakuba. Za menu o třech chodech zde zaplatíte 1000 korun, za pět chodů pak 1400 korun.
La Degustation Bohême Bourgeoise (Haštalská 18, Praha 1) – Specialitou této restaurace je česká kuchyně inspirována kuchařskou školou Marie B. Svobodové z konce 19. století.
Foto: koláž Aktuálně.cz
Petra Jansová, ČTK
17. 3. 2014 13:46
Dvě české restaurace před pár dny obhájily prestižní michelinské hvězdy. Podívejte se, jak to ve vyhlášených podnicích vypadá a kolik zaplatíte za speciality šéfkuchařů.

Praha – Místo v evropském kulinářském průvodci Michelin si udržely dvě pražské restaurace, Alcron šéfkuchaře Romana Pauluse a La Degustation Boheme Bourgeoise Oldřicha Sahajdáka.

Další ocenění rozdávali michelinští komisaři v kategorii Bib Gourmand, které dostávají kvalitní restaurace s dostupnou cenou do 850 korun. Letos jde o Aromi (Riccardo Lucque a Miroslav Gursz), Aureole (Jiří Král), Divinis (Zdeněk Pohlreich), Sansho (Paul Day) a SaSaZu (Shahaf Shabtay).

Na kolik vás v těchto restauracích přijde večeře nebo oběd? Kdo šéfuje v oceňovaných kuchyních a jaké speciality vám doporučují gurmánští odborníci?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy