FOTO Nejlepší restaurace Česka. Kolik vás bude stát jídlo?

Dvě pražské restaurace obhájily michelinskou hvězdu
Alcron (Štěpánská 40, Praha 1) - Pod vedením šéfkuchaře Romana Pauluse se restaurace v letech 2012, 2013 a 2014 dočkala významného ocenění, získala prestižní michelinskou hvězdu. Mezi nejoblíbenější jídla vyhlášeného šéfkuchaře patří například hráškový krém, kuře na smetaně nebo svíčková.
Restaurace v centru Prahy patří mezi nejvyhlášenější podniky v Česku, pravidelně se umisťuje v žebříčku 10 nejlepších restaurací Maurerova výběru Grand Restaurant (český gurmánský průvodce).
V restauraci si můžete pochutnat například na pečených mušlích sv. Jakuba. Za menu o třech chodech zde zaplatíte 1000 korun, za pět chodů pak 1400 korun.
La Degustation Bohême Bourgeoise (Haštalská 18, Praha 1) – Specialitou této restaurace je česká kuchyně inspirována kuchařskou školou Marie B. Svobodové z konce 19. století.
Foto: koláž Aktuálně.cz
Petra Jansová, ČTK
17. 3. 2014 13:46
Dvě české restaurace před pár dny obhájily prestižní michelinské hvězdy. Podívejte se, jak to ve vyhlášených podnicích vypadá a kolik zaplatíte za speciality šéfkuchařů.

Praha – Místo v evropském kulinářském průvodci Michelin si udržely dvě pražské restaurace, Alcron šéfkuchaře Romana Pauluse a La Degustation Boheme Bourgeoise Oldřicha Sahajdáka.

Další ocenění rozdávali michelinští komisaři v kategorii Bib Gourmand, které dostávají kvalitní restaurace s dostupnou cenou do 850 korun. Letos jde o Aromi (Riccardo Lucque a Miroslav Gursz), Aureole (Jiří Král), Divinis (Zdeněk Pohlreich), Sansho (Paul Day) a SaSaZu (Shahaf Shabtay).

Na kolik vás v těchto restauracích přijde večeře nebo oběd? Kdo šéfuje v oceňovaných kuchyních a jaké speciality vám doporučují gurmánští odborníci?

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 36 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy