Nejlepší burger na světě dělají v New Yorku. Není v něm ani kousek masa

Magazín Magazín
13. 11. 2015 9:00
Titul nejlepší burger na světě udělil magazín GQ newyorskému bistru. Nejde ale o tradiční pochoutku z mletého hovězího, nálepku té nejlepší hamburgerové chuti získal totiž bezmasý produkt. "Chuť nespočívá jen v mase. Celý ten rituál zmáčknutí housky, křupání salátu a vůně kečupu, to je to, co všichni chtějí," vysvětluje svoji filozofii majitel bistra Brooks Headley.
vegetariánský buger
vegetariánský buger | Foto: Instagram

New York – "Abych si dokonale vychutnal hamburger, nepotřebuji kousnout do hovězího masa," tvrdí Brooks Headley, majitel vyhlášeného bistra v newyorské čtvrti East Village. Jeho vegetariánské menu se už dlouho těší oblibě Newyorčanů. Ti si zde navíc podle magazínu GQ mohou pochutnat na tom nejlepším burgeru na světě, informuje deník Metro.

Bývalému bubeníkovi a nynějšímu šéfkuchaři vyhlášené burgrárny se daří úspěšně bourat mýty o tom, že bezmasé jídlo není chutné. Splnění jeho mise potvrzují i desítky pochvalných příspěvků na Instagramu.

"Vypadá to jako burger, chutná to jako burger, jen v něm není maso. Tu skvělou chuť prostě nedělá mrtvé zvíře, ale dokonalé sladění všech ingrediencí," chválí jeden ze zákazníků na Instagramu a potvrzuje tak teorii samotného majitele a šéfkuchaře bistra.

🍞🌿🌿🍞. The Sloppy Joe was superior though @superiorityburger #superiorityburger #eater #zagat #forkyeah

Fotka zveřejněná uživatelem Mike Chau (@mikejchau),

Podle šéfkuchaře Brookse totiž není maso jediným nositelem kvalitní chuti. "Jedení hamburgerů je tak kultovní a tak americké. Ale nespočívá to jen v mase. Celý ten rituál zmáčknutí housky, křupání salátu a vůně kečupu, to je to, co všichni vyžadují," vysvětluje a přesně to v bistru zákazníkům nabízí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Starostové shánějí podpisy pro mimořádnou schůzi k suchu. Je zbytečná, tvrdí Brabec

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce sucha a nakládání s vodou, řekl šéf sněmovního klubu Jan Farský. Na schůzi, které podle něj už přislíbili podporu Piráti, by se měly přednostně probrat vládní i opoziční návrhy, které mají boj proti suchu podpořit. Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že její strana schůzi podpoří.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) svolání schůze považuje za zbytné, o otázce sucha se podle něj může diskutovat i při debatě například o vodním zákoně.

Farský uvedl, že téma sucha bylo v poslední době odsunuto do pozadí kvůli epidemii koronaviru, ale problém zůstává. "Bohužel vláda k suchu víc mluví, než dělá," řekl. Na programu mimořádné schůze k suchu by podle STAN mělo být osm předpisů, které sucho nějakým způsobem řeší. Jde o vládní zákon, několik předpisů STAN, ale i návrh KSČM, uvedl Farský.

Další zprávy