Soutěžící reality show strávili rok ve skotské divočině. Nikdo jim neřekl, že pořad už skončil

Magazín Magazín
31. 3. 2017 7:50
Deset ze třiadvaceti soutěžících britské reality show Eden strávilo rok na odlehlém skotském poloostrově Ardnamurchan. Filmový štáb jim neřekl, že na program se ve Velké Británii už více než půl roku nikdo nedívá. Prošvihli tak brexit, vítězství Donalda Trumpa ve volbách nebo rozchod Angeliny Jolie a Brada Pitta.
Eden - trailer | Video: Channel 4

Třiadvacet odvážlivců loni v březnu odjelo na skotskou vysočinu, kde měli strávit celkem rok mimo moderní civilizaci. Reality show Eden stanice Channel 4 však byla po čtyřech dílech a pěti měsících kvůli nízké sledovanosti zastavena.

Nicméně deseti zbývajícím účastníkům filmaři nic neřekli, a tak sociální experiment na odlehlém poloostrově Ardnamurchan o rozloze necelých tří kilometrů čtverečních pokračoval. Server The Guardian přinesl informaci o tom, že stanice Channel 4 hodlá ve vysílání experimentu Eden pokračovat později během tohoto roku.

Soutěžící měli vytvořit soběstačnou komunitu, která dokáže přežít i bez moderních technologií a nástrojů. Reality show a její účastníci se však brzy stali terčem posměchu místních skotských obyvatel, kterým připadalo vtipné, že soutěžící pašovali do svého tábora fastfoodové jídlo nebo alkohol.

Zmeškali brexit i rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta

Špatné jídlo, intriky a šikana odradily mnoho ze třiadvaceti odvážlivců. Někteří z nich po odstoupení ze soutěže sdělili, že reality show ve skutečnosti nebyla tím, za co byla původně vydávána.

"To, co vidíte v televizi, je kravina. Nevidíte celý obrázek, program je extrémně zavádějící," tweetoval Tom Wah v srpnu. Tara Zielemanová zase uvedla, že byla celou dobu šikanována ostatními.

Deset soutěžících, kteří zůstali ve Skotsku celý rok, se už vrátilo zpět do reality dnešních dní a kromě návštěvy zubaře musí dohnat všechny zprávy a srovnat se s brexitem, prezidentem Trumpem nebo smrtí George Michaela.

A o co všechno účastníci reality show Eden přišli? Zemřeli hudebníci David Bowie, sir George Martin, Prince, Leonard Cohen a již zmiňovaný George Michael.

Kromě toho odešli na věčnost filozof a spisovatel Umberto Eco, architektka Zaha Hadid, slavný boxer Muhammad Ali, princezna Leia ze Star Wars (Carrie Fischerová) či představitel filmového Severuse Snapea Alan Rickman.

K rozvodu dospěl vztah hvězdného páru Angeliny Jolie a Brada Pitta. Johny Depp pustil po dvou letech k vodě modelku Amber Heardovou. Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata, a manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová byla přepadena a okradena v pařížském hotelu.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy