Soutěžící reality show strávili rok ve skotské divočině. Nikdo jim neřekl, že pořad už skončil

Magazín Magazín
31. 3. 2017 7:50
Deset ze třiadvaceti soutěžících britské reality show Eden strávilo rok na odlehlém skotském poloostrově Ardnamurchan. Filmový štáb jim neřekl, že na program se ve Velké Británii už více než půl roku nikdo nedívá. Prošvihli tak brexit, vítězství Donalda Trumpa ve volbách nebo rozchod Angeliny Jolie a Brada Pitta.
Eden - trailer | Video: Channel 4

Třiadvacet odvážlivců loni v březnu odjelo na skotskou vysočinu, kde měli strávit celkem rok mimo moderní civilizaci. Reality show Eden stanice Channel 4 však byla po čtyřech dílech a pěti měsících kvůli nízké sledovanosti zastavena.

Nicméně deseti zbývajícím účastníkům filmaři nic neřekli, a tak sociální experiment na odlehlém poloostrově Ardnamurchan o rozloze necelých tří kilometrů čtverečních pokračoval. Server The Guardian přinesl informaci o tom, že stanice Channel 4 hodlá ve vysílání experimentu Eden pokračovat později během tohoto roku.

Soutěžící měli vytvořit soběstačnou komunitu, která dokáže přežít i bez moderních technologií a nástrojů. Reality show a její účastníci se však brzy stali terčem posměchu místních skotských obyvatel, kterým připadalo vtipné, že soutěžící pašovali do svého tábora fastfoodové jídlo nebo alkohol.

Zmeškali brexit i rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta

Špatné jídlo, intriky a šikana odradily mnoho ze třiadvaceti odvážlivců. Někteří z nich po odstoupení ze soutěže sdělili, že reality show ve skutečnosti nebyla tím, za co byla původně vydávána.

"To, co vidíte v televizi, je kravina. Nevidíte celý obrázek, program je extrémně zavádějící," tweetoval Tom Wah v srpnu. Tara Zielemanová zase uvedla, že byla celou dobu šikanována ostatními.

Deset soutěžících, kteří zůstali ve Skotsku celý rok, se už vrátilo zpět do reality dnešních dní a kromě návštěvy zubaře musí dohnat všechny zprávy a srovnat se s brexitem, prezidentem Trumpem nebo smrtí George Michaela.

A o co všechno účastníci reality show Eden přišli? Zemřeli hudebníci David Bowie, sir George Martin, Prince, Leonard Cohen a již zmiňovaný George Michael.

Kromě toho odešli na věčnost filozof a spisovatel Umberto Eco, architektka Zaha Hadid, slavný boxer Muhammad Ali, princezna Leia ze Star Wars (Carrie Fischerová) či představitel filmového Severuse Snapea Alan Rickman.

K rozvodu dospěl vztah hvězdného páru Angeliny Jolie a Brada Pitta. Johny Depp pustil po dvou letech k vodě modelku Amber Heardovou. Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata, a manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová byla přepadena a okradena v pařížském hotelu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 13 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy