Soutěžící reality show strávili rok ve skotské divočině. Nikdo jim neřekl, že pořad už skončil

Magazín Magazín
31. 3. 2017 7:50
Deset ze třiadvaceti soutěžících britské reality show Eden strávilo rok na odlehlém skotském poloostrově Ardnamurchan. Filmový štáb jim neřekl, že na program se ve Velké Británii už více než půl roku nikdo nedívá. Prošvihli tak brexit, vítězství Donalda Trumpa ve volbách nebo rozchod Angeliny Jolie a Brada Pitta.
Eden - trailer | Video: Channel 4

Třiadvacet odvážlivců loni v březnu odjelo na skotskou vysočinu, kde měli strávit celkem rok mimo moderní civilizaci. Reality show Eden stanice Channel 4 však byla po čtyřech dílech a pěti měsících kvůli nízké sledovanosti zastavena.

Nicméně deseti zbývajícím účastníkům filmaři nic neřekli, a tak sociální experiment na odlehlém poloostrově Ardnamurchan o rozloze necelých tří kilometrů čtverečních pokračoval. Server The Guardian přinesl informaci o tom, že stanice Channel 4 hodlá ve vysílání experimentu Eden pokračovat později během tohoto roku.

Soutěžící měli vytvořit soběstačnou komunitu, která dokáže přežít i bez moderních technologií a nástrojů. Reality show a její účastníci se však brzy stali terčem posměchu místních skotských obyvatel, kterým připadalo vtipné, že soutěžící pašovali do svého tábora fastfoodové jídlo nebo alkohol.

Zmeškali brexit i rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta

Špatné jídlo, intriky a šikana odradily mnoho ze třiadvaceti odvážlivců. Někteří z nich po odstoupení ze soutěže sdělili, že reality show ve skutečnosti nebyla tím, za co byla původně vydávána.

"To, co vidíte v televizi, je kravina. Nevidíte celý obrázek, program je extrémně zavádějící," tweetoval Tom Wah v srpnu. Tara Zielemanová zase uvedla, že byla celou dobu šikanována ostatními.

Deset soutěžících, kteří zůstali ve Skotsku celý rok, se už vrátilo zpět do reality dnešních dní a kromě návštěvy zubaře musí dohnat všechny zprávy a srovnat se s brexitem, prezidentem Trumpem nebo smrtí George Michaela.

A o co všechno účastníci reality show Eden přišli? Zemřeli hudebníci David Bowie, sir George Martin, Prince, Leonard Cohen a již zmiňovaný George Michael.

Kromě toho odešli na věčnost filozof a spisovatel Umberto Eco, architektka Zaha Hadid, slavný boxer Muhammad Ali, princezna Leia ze Star Wars (Carrie Fischerová) či představitel filmového Severuse Snapea Alan Rickman.

K rozvodu dospěl vztah hvězdného páru Angeliny Jolie a Brada Pitta. Johny Depp pustil po dvou letech k vodě modelku Amber Heardovou. Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata, a manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová byla přepadena a okradena v pařížském hotelu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy