Soutěžící reality show strávili rok ve skotské divočině. Nikdo jim neřekl, že pořad už skončil

Magazín Magazín
31. 3. 2017 7:50
Deset ze třiadvaceti soutěžících britské reality show Eden strávilo rok na odlehlém skotském poloostrově Ardnamurchan. Filmový štáb jim neřekl, že na program se ve Velké Británii už více než půl roku nikdo nedívá. Prošvihli tak brexit, vítězství Donalda Trumpa ve volbách nebo rozchod Angeliny Jolie a Brada Pitta.
Eden - trailer | Video: Channel 4

Třiadvacet odvážlivců loni v březnu odjelo na skotskou vysočinu, kde měli strávit celkem rok mimo moderní civilizaci. Reality show Eden stanice Channel 4 však byla po čtyřech dílech a pěti měsících kvůli nízké sledovanosti zastavena.

Nicméně deseti zbývajícím účastníkům filmaři nic neřekli, a tak sociální experiment na odlehlém poloostrově Ardnamurchan o rozloze necelých tří kilometrů čtverečních pokračoval. Server The Guardian přinesl informaci o tom, že stanice Channel 4 hodlá ve vysílání experimentu Eden pokračovat později během tohoto roku.

Soutěžící měli vytvořit soběstačnou komunitu, která dokáže přežít i bez moderních technologií a nástrojů. Reality show a její účastníci se však brzy stali terčem posměchu místních skotských obyvatel, kterým připadalo vtipné, že soutěžící pašovali do svého tábora fastfoodové jídlo nebo alkohol.

Zmeškali brexit i rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta

Špatné jídlo, intriky a šikana odradily mnoho ze třiadvaceti odvážlivců. Někteří z nich po odstoupení ze soutěže sdělili, že reality show ve skutečnosti nebyla tím, za co byla původně vydávána.

"To, co vidíte v televizi, je kravina. Nevidíte celý obrázek, program je extrémně zavádějící," tweetoval Tom Wah v srpnu. Tara Zielemanová zase uvedla, že byla celou dobu šikanována ostatními.

Deset soutěžících, kteří zůstali ve Skotsku celý rok, se už vrátilo zpět do reality dnešních dní a kromě návštěvy zubaře musí dohnat všechny zprávy a srovnat se s brexitem, prezidentem Trumpem nebo smrtí George Michaela.

A o co všechno účastníci reality show Eden přišli? Zemřeli hudebníci David Bowie, sir George Martin, Prince, Leonard Cohen a již zmiňovaný George Michael.

Kromě toho odešli na věčnost filozof a spisovatel Umberto Eco, architektka Zaha Hadid, slavný boxer Muhammad Ali, princezna Leia ze Star Wars (Carrie Fischerová) či představitel filmového Severuse Snapea Alan Rickman.

K rozvodu dospěl vztah hvězdného páru Angeliny Jolie a Brada Pitta. Johny Depp pustil po dvou letech k vodě modelku Amber Heardovou. Beyoncé oznámila, že čeká dvojčata, a manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová byla přepadena a okradena v pařížském hotelu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy