Ne, šéfe! Gordon Ramsay proměnil restauraci k nepoznání, majitelce se z toho chtělo zvracet

Magazín Magazín
20. 6. 2017 11:22
Šéfkuchař Gordon Ramsay ve svém pořadu Kitchen Nightmares narazil na tvrdohlavou majitelku, které se nelíbilo vůbec nic – vadila jí proměna interiéru, nové menu i chuť lososa, jenž podle ní chutnal jako ryba.
Nešťastná majitelka restaurace Adele / šéfkuchař Ramsay
Nešťastná majitelka restaurace Adele / šéfkuchař Ramsay | Foto: YouTube repro / Shutterstock / koláž Aktuálně.cz

Kuchařská hvězda a moderátor Gordon Ramsay, podle jehož televizního formátu Kitchen Nightmares vznikl v Česku pořad Ano, šéfe!, při svém tažení proti špatným restauracím tentokrát narazil.

Ramsay při proměně jednoho z amerických podniků radikálně přepracoval i jeho vzhled, ale místo slz štěstí a vděku se od majitelky dočkal nadávek a nepochopení. "Milovala jsem, jak to u nás vypadalo, z tohohle se mi chce zvracet. Nesnáším modrou barvu. Nesnáším to!" řekla na kameru rozrušená Adele, majitelka restaurace

"Myslete na své zákazníky, tady nejde o vás, jestli se vám tu líbí, nebo ne," snažil se Ramsay otevřít oči Adele v epizodě, která se před pár dny objevila na oficiálním kanálu televizního pořadu. 

Přestože kuchaři a číšníci byli ze změny nadšení, majitelka neskrývala rozčarování z toho, jakým směrem se má její restaurační byznys ubírat.

Šéfkuchař Ramsay se pokusil celou situaci zachránit, když personálu restaurace představil přepracované menu - jídelníček zjednodušil a vsadil na pár hlavních jídel, která zákazníci jinde v sousedství nenajdou.

Kuchař podniku přijal změny pozitivně, jeho radost ale nesdílela Adele. "To je fakt hodně omezené, tohle nemůže být úspěšné. Lidi sem nebudou chodit kvůli tak malému menu," protestovala.

Ani to šéfkuchaře Ramsayho nezlomilo. Připomněl Adele, že jí přijel pomoct a že nemůže lpět na minulosti, která nefungovala a dostala ji do finanční tísně. "Jestli se bojíte změny, vykašlete se na to a jděte do důchodu," nebral si s majitelkou servítky.

Poslední tečkou byla degustace jídla, které Ramsay uvařil s místním šéfkuchařem. Personál si nové pokrmy nemohl vynachválit. Jediný, kdo s jídlem měl problém, byla Adele. "Nesnáším lososa, chutná jako ryba," řekla při ochutnávce lososového steaku. 

Gordon Ramsay loni oslavil padesátiny a v rodné Británii je drsným protipólem hodného hocha Jamieho Olivera. Vlastní v Londýně 14 restaurací a zaměstnává 700 lidí. Celkem aktuálně má asi 30 podniků ve světě, v Evropě, USA, v Hongkongu, Singapuru a na Blízkém východě.

V Praze otevřel v listopadu 2007 podnik Maze Prague, ale po roce a čtvrt ho zase zavřel se zdůvodněním, že nesplnil finanční očekávání.

Podívejte se na ukázku z dílu, ve kterém šéfkuchař Ramsay narazí na tvrdohlavou majitelku.

Gordon Ramsey a tvrdohlavá majitelka | Video: YouTube
 

Právě se děje

Další zprávy