Skončil sen. V Americe zemřela zpěvačka Haščáková, bylo jí jen 43 let

ČTK Kultura ČTK, Kultura
3. 12. 2023 15:12
Ve věku 43 let na Floridě zemřela slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které v 90. letech minulého století proslulo hity jako Sen a Keď príde láska.
Zpěvačka Barbara Haščáková se proslavila v 90. letech v duu MC Erik & Barbara.
Zpěvačka Barbara Haščáková se proslavila v 90. letech v duu MC Erik & Barbara. | Foto: Profimedia.cz

O úmrtí informoval slovenský server Aktuality.sk. Podle něj zpěvačku delší dobu trápily problémy se slinivkou břišní. Nemocnice Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde žila, určila jako příčinu úmrtí mozkovou příhodu.

Haščáková dle médií zemřela už 22. listopadu, přičemž 28. listopadu se v Sarasotě konalo poslední rozloučení v kruhu nejužší rodiny a nejbližších přátel. "V následujících týdnech budou její tělesné pozůstatky převezeny v urně na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košicích," sdělil její bratr Andrej Haščák.

Hudebnice nejdříve působila ve skupině Maduar, později vytvořila duo s kolegou z Maduaru Erikem Arestou. Od roku 2000 žila a tvořila ve Spojených státech. K největším hitům dua MC Erik & Barbara patřil Sen, který má jen na YouTube přes sedm milionů zhlédnutí.

Video: Singl Sen od dua MC Erik & Barbara

K největším hitům dua MC Erik & Barbara patřil Sen, který má jen na YouTube přes sedm milionů zhlédnutí. | Video: Universal Music
 

Právě se děje

Další zprávy