Veverka ovládla kina celého světa

BBC, Hej
10. 4. 2006 12:15
Los Angeles - Pokračování Doby ledové si vede velmi dobře. A nejen v amerických kinech.

Doba ledová 2: Obleva se stala prvním filmem roku 2006, který překonal hranici 100 milionů dolarů v severoamerických kinech. Za svůj druhý, právě uplynulý víkend opět stanul na vrcholu žebříčku, přinesl tvůrcům dalších 34,5 milionu dolarů a jen ve Spojených státech tak vydělal už 116,4 milionů dolarů.

Hitem je však tento animovaný film i mimo zemi svého vzniku: za tento víkend získal dalších 93 milionů dolarů na takzvaných mezinárodních tržbách, do kterých se nezapočítávají peníze ze Severní Ameriky.

V americkém žebříčku je na druhém místě baseballová komedie The Benchwarmers, na třetím Take the Lead s Antonio Banderasem a na čtvrtém thriller Spikea Leeho Spojenec. Zato Základní instinkt 2 zmizel z žebříčku top 10 už po týdnu od své americké premiéry...

 

Právě se děje

před 44 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy