SPECIÁL: Jak Cimrmani slavili čtyřicet

Jitka Gráfová
5. 10. 2007 17:00
Přečtěte se rozhovor a názory, podívejte se na fotky
Foto: Ondřej Besperát

Speciál - Divadlo Járy Cimrmana oslavuje čtyřicetiny. Aktuálně.cz pro vás připravilo speciál, ve kterém najdete graficky zparcovanou historii divadla, popis dosavadních her i exkluzivní fotoreportáž ze zkoušky výběrového pásma Ze hry do hry, které vzniklo k výročí divadla.

Přečtěte si on-line rozhovor se zakladatelem divadla Zdeňkem Svěrákem nebo to, jak fenomén Járy Cimrmana vnímají známé osobnosti. Divadlo má za sebou 11 tisíc představení, DVD komplet od Supraphonu a Zdeněk Svěrák  & Ladislav Smojak ohlásili v pořadí už patnáctou hru...

"Když je zmatek, když je mela, zavolejte Colonela. Plukovník Colonel v bílých šortkách, řekne good, řekne well a vše je allright." (Zdeněk Svěrák jako Colonel ve hře Cimrman v říši hudby)
"Když je zmatek, když je mela, zavolejte Colonela. Plukovník Colonel v bílých šortkách, řekne good, řekne well a vše je allright." (Zdeněk Svěrák jako Colonel ve hře Cimrman v říši hudby) | Foto: Ondřej Besperát
ZDENĚK SVĚRÁK ODPOVÍDAL ON-LINE
byl Cimrman vegetarián? Ne, snědl husu s biskupem 
Smrtka: "Já jsem smrtka." Hlavsa: "Mě to trochu zaskočilo, já bych si potřeboval ještě zařídit pár věcí." (Posel z Liptákova)
Smrtka: "Já jsem smrtka." Hlavsa: "Mě to trochu zaskočilo, já bych si potřeboval ještě zařídit pár věcí." (Posel z Liptákova) | Foto: Ondřej Besperát
CIMRAMANI SLAVILI A OBČAS SE TOULALI
fotoreportáž okomentovaná vzpomínkami
Foto: Ondřej Besperát
CIMRMANI SLAVÍ ČTYŘICETINY BESTOFKOU
oslavuje se představením Ze hry do hry
Foto: Aktuálně.cz
ÓDA NA NEJVĚTŠÍHO GÉNIA JÁRU CIMRMANA
génius očima režisérky Heleny Třeštíkové
Foto: Aktuálně.cz
EKONOMICKÉ DÍLO JÁRY CIMRMANA
Jiří Havel vs. Cimrman

 

Právě se děje

před 52 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy