Landa chystá muzikál o elfech; žádnou prázdnou zábavu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 3. 2012 9:52
Premiéra bude 10. října v pražském divadle Broadway.

Praha - Jako výpravnou sci-fi/fantasy označují tvůrci rockovou operu Daniela Landy Klíč králů, která bude mít premiéru 10. října v pražském divadle Broadway. Příběh odehrávající se v blízké budoucnosti čekal na svou realizaci přes deset let. Podle Landy bude dílo srovnatelné s jeho úspěšným muzikálem Krysař. Sám muzikál označil za kontroverzní a od kritiky očekává "zbytečně prudkou reakci".

Děj rockové opery se bude odehrávat v zemi s různorodým obyvatelstvem složeným z lidí, upírů, čarodějů, a elfů, kteří se navzájem nemají rádi, ale musí spolu žít v jednom státě. V zemi nepřátelských Orků se přitom nachází Klíč králů, který je může přes všechny problémy spojit. Klíč králů je symbolem sjednocení, morálky a etického chování.

Čtěte také:
Kritizovaný propagátor Landy Plachý rezignoval
Daniel Landa je stejná enigma jako Anička Škrlová

"Nemám rád prázdnou zábavu, na to dnes rozhodně není atmosféra. Je potřeba si spoustu věcí uvědomit. To je asi to, co chci divákům dát, samozřejmě zábavnou formou. Někteří budou asi hodně překvapeni," uvedl Landa.

Režírovat představení budou Landa a jeho manželka Mirjam, děj je v současné době hotov a Landa ho "obléká do hudebního kabátu". "Možná použiju dvě nebo tři své starší písně, ostatní píšu nové," řekl.

Zatím je známý pouze jeden oslovený herec, Josef Vojtek, který se zhostí role čaroděje. Ostatní vystupující vzejdou z konkurzu, který se uskuteční 26. a 27. března. Sám Landa se jako herec projektu zúčastní jen příležitostně.

Tvůrci pro Klíč králů zvolili divadlo Broadway z důvodu plánované rozsáhlé scény. "Těšíme se na větší prostor a vymoženosti, které jsme dosud ve svých inscenacích neměli," podotkla Mirjam Landa.

Choreografie se ujme americký divadelník Steve Josephson se zkušenostmi z muzikálové scény v Londýně a New Yorku, který spolupracoval s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. O kostýmy se postará Roman Šolc.

Foto: Petr Protivánek

O představení je již nyní velký zájem. Vyprodáno je všech šest předpremiér naplánovaných na 8. až 10. října.

Landa v roce 1987 založil spolu s Davidem Matáskem kontroverzní kapelu Orlík. Na sólovou dráhu se pak Landa vydal v roce 1992, kdy natočil deskou Valčík. Jeho desky se pravidelně umísťují na předních příčkách hitparád.

Od tuzemské pobočky vydavatelství EMI před dvěma lety převzal diamantovou desku za 20 let úspěšné spolupráce a více než milion prodaných nosičů.

Svůj první muzikál, Krysař, napsal v roce 1996. K jeho dalším počinům na tomto poli patří muzikály Tajemství, Kvaska, Touha a hudební drama Tajemství Zlatého draka.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala, kabinet premiéra Borise Johnsona ale dnes potřebuje prosadit ještě kontroverzní harmonogram dalšího projednávání ratifikačního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy