Obrazem: Českého slavíka vyhrál opět Karel Gott. Moderátor Ondřej Sokol dorazil se psy

Ondřej Sokol krotí psy.
Zlatý slavík Karel Gott lichotí Martě Kubišové, která přišla zazpívat Modlitbu pro Martu.
Marta Kubišová při své nejslavnější písni.
Lucie Bílá je celkovou vítězkou. S Karlem Gottem se vyhlásili navzájem.
Karel Gott "to nečekal". Slavík číslo 42.
Foto: ČTK
Kultura Kultura
25. 11. 2017 23:44
V anketě popularity Český slvík se ani letos žádné překvapení nekonalo - svou 42. sošku pro vítěze v kategorii Zpěvák roku získal Karel Gott. Mezi ženami uspěla Lucie Bílá. Moderátor Ondřej Sokol během večera příliš nebodoval, zato si v jeden moment na pódium přivedl psy. Podívejte se, jak to na Slavících v Hudebním divadle Karlín vypadalo.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy