Obrazem: Českého slavíka vyhrál opět Karel Gott. Moderátor Ondřej Sokol dorazil se psy

Ondřej Sokol krotí psy.
Zlatý slavík Karel Gott lichotí Martě Kubišové, která přišla zazpívat Modlitbu pro Martu.
Marta Kubišová při své nejslavnější písni.
Lucie Bílá je celkovou vítězkou. S Karlem Gottem se vyhlásili navzájem.
Karel Gott "to nečekal". Slavík číslo 42.
Foto: ČTK
Kultura Kultura
25. 11. 2017 23:44
V anketě popularity Český slvík se ani letos žádné překvapení nekonalo - svou 42. sošku pro vítěze v kategorii Zpěvák roku získal Karel Gott. Mezi ženami uspěla Lucie Bílá. Moderátor Ondřej Sokol během večera příliš nebodoval, zato si v jeden moment na pódium přivedl psy. Podívejte se, jak to na Slavících v Hudebním divadle Karlín vypadalo.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy