King Kong útočí na světová kina

Reuters, Hej
19. 12. 2005 12:00
Los Angeles King Kong na celosvětových tržbách vydělal už 80 milionů dolarů.

O víkendu King Kong po slabším konci týdne utržil 63,4 milionu dolarů a podle svého distributora Universal Pictures se tak dostal na 9. místo v celé historii víkendových tržeb. King Kong vede žebříčky návštěvnosti v 53 z 55 teritorií, v nichž se promítá (celosvětová premiéra proběhla ve středu). Jen ve Velké Británii vydělal téměř 12 milionů dolarů.

Spolu s King Kongem se na vrcholu drží i další světové filmové hity, které napravují bilanci co do filmových tržeb slabšího roku 2005: Harry Potter a Ohnivý pohár i film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, jehož česká premiéra je naplánována na 5. ledna.

O úspěších opičího obra v českých kinech vás budeme informovat.

 

Právě se děje

před 11 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy