King Kong útočí na světová kina

Reuters, Hej
19. 12. 2005 12:00
Los Angeles King Kong na celosvětových tržbách vydělal už 80 milionů dolarů.

O víkendu King Kong po slabším konci týdne utržil 63,4 milionu dolarů a podle svého distributora Universal Pictures se tak dostal na 9. místo v celé historii víkendových tržeb. King Kong vede žebříčky návštěvnosti v 53 z 55 teritorií, v nichž se promítá (celosvětová premiéra proběhla ve středu). Jen ve Velké Británii vydělal téměř 12 milionů dolarů.

Spolu s King Kongem se na vrcholu drží i další světové filmové hity, které napravují bilanci co do filmových tržeb slabšího roku 2005: Harry Potter a Ohnivý pohár i film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, jehož česká premiéra je naplánována na 5. ledna.

O úspěších opičího obra v českých kinech vás budeme informovat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy