Rok přál intimním písničkovým deskám. Favoritem cen Vinyla je zpěvačka Margo

ČTK ČTK
11. 12. 2019 12:19
Pořadatelé devátého ročníku hudebních cen Vinyla dnes oznámili nominace ve třech kategoriích. V kategorii pro desku roku budou vybírat ze čtyř alb. Dvě nominace, na desku roku a objev roku, získala Aneta Martínková působící pod jménem Margo.
Aneta Martínková alias Margo.
Aneta Martínková alias Margo. | Foto: Nicholas Umashev

O vítězích Vinyly rozhodne sedmadvacetičlenná porota hlasováním ve druhém kole. Oznámeni budou 26. února v pražském Lucerna Music Baru.

Hudební novináři v kategorii Deska roku nominovali dvojici B4 za album Plastová okna, zpěvačku a producentku Margo za desku s dlouhým názvem First I Thought Everyone's Staring at Me but Then I Realized Nobody Cared - All the Creatures I Met Sitting on the Back Seat and How to Deal with What I've Learnt, dále Beatu Rakowskou vystupující pod jménem Palma s nahrávkou Starý duch a projekt Luboše Rezka nazvaný Rouilleux za desku Lycanthropic Sounds.

"Uplynulý rok přál intimně laděným písničkových deskám, které nápaditě překračují hranice žánrů," hodnotí jeden z koordinátorů ceny Pavel Uretšlégr. Na ocenění objev roku aspirují Margo, kapela Metastavy a pražské duo P/\ST.

V kategorii Počin roku byly nominovány aktivity klubu Punctum, album Wabi Experience a kompilace No~one Is an Island od audiovizuálního kolektivu BCAA.

Jako speciální host na slavnostním vyhlášení cen vystoupí patnáctičlenná kapela Zvíře jménem Podzim.

Video představuje letošní nominace na ceny Vinyla. | Video: Ceny Vinyla

"Samostatné plnohodnotné koncerty na místě odehrají také dvě z nominovaných kapel a tradičně pokřtěn bude i výroční vinyl s nominovanými projekty," doplňuje za koordinátory Tomáš Grombíř.

Hudební novináři letos udělili cenu Vinyla za desku roku kapele Povodí Ohře. Objevem roku se stal pražský producent Bílej kluk, počinem roku pak aktivity nezávislé komunitní platformy Zvuk.

Nominace na ceny Vinyla 2020

Deska roku

B4 - Plastová okna
Margo - First I Thought Everyone’s Staring at Me but Then I Realized Nobody Cared - All the Creatures I Met Sitting on the Back Seat and How to Deal with What I’ve Learnt
Palma - Starý duch
Rouilleux - Lycanthropic Sounds

Objev roku

Margo
Metastavy
P/\ST

Počin roku

Aktivity klubu Punctum
Album Wabi Experience
BCAA - No~one Is an Island (kompilace)

 

Právě se děje

před 55 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy