VIDEO Floex byl dlouho pryč, ale je zpět s EP Gone

Kultura
26. 8. 2013 13:38
Poslechněte si celé EP Gone, podívejte se na dvě nová videa
Tomáš Dvořák (Floex).
Tomáš Dvořák (Floex). | Foto: Martin Adam

Audio, video - "Tak už je to tady, vychází mé nové EP Gone! Máme pro vás připravených pár překvapení. Prvním je oficiální video k titulní písni. Režie Andrea A. Stuart. Užijte si to," napsal stručně na svůj facebooký profil v pátek 23. srpna producent, skladatel a klarinetista Tomáš Dvořák aka Floex.

„Aktuálně vydané EP Gone je uzavřením období okolo desky Zorya, které bylo elektro-akusticky zasněné, melancholické, i když zároveň dynamické," řekl Tomáš Dvořák.

Foto: Aktuálně.cz

Čtěte také
Floex: Lidé si navykli hudbu jen proklikávat

Na EPíčku jsou tři nové kompozice a dva remixy skladeb nujazzových Britů Hidden Orchestra a sólového projektu Filipa Míška z Khoiby nazvaného Dikolson.

Žánrově EP „Gone" propojuje akustickou a elektronickou hudbu s důrazem na atmosféru a emoce, byť v případě singlu Gone s tradičnější písňovou strukturou. „Písnička Gone a vlastně celé EP je o různých polohách loučení, odcházení. Jde o pocit z konce civilizace, jindy to je zase pocit z konce vztahu," říká Tomáš Dvořák.

Pro Hidden Orchestra udělal už v minulosti remix skladby Dust, na jejich desce Archipelago se podílel i na tracku Hushed, v němž si zahrál na klarinet.

Zároveň se streamem EP  Gone zveřejnil Floex také dvě videa. První k titulní písni Gone, kterou nazpívala Saša Vondrášková alias Never Sol, kterou znají už přinejmenším diváci filmu Davida Ondříčka Ve stínu.

Video ke Gone natočila muzikantka, režisérka a Dvořákova dlouholetá přítelkyně Andrea Stuart, která kromě toho napsala i text písně.

Floex o sobě naposledy nechal slyšet v roce 2011, kdy vydal ceněné album Zorya, debutoval o deset let dřívě deskou Pocustone. Mezitím se věnoval hudbě k uměleckým instalacím a počítačovým hrám, v čemž úspěšně pokračuje dodnes. Za album Zorya získal dva Anděly v kategoriích elektronická a alternativní hudba.

Tečkou za obdobím desky Zorya je i druhý klip, který vychází společně s EP Gone. Jde o kompozici Sen Veroniky od režiséra Tomáše Hájka, který zkombinoval hrané a animované sekvence. Autorsky se na něm kromě Dvořáka podílela i malířka Veronika Vlková, která stojí i za bookletem Gone.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Floex se svou kapelou vyjíždí na podzimní minitrurné do Londýna, Berlína a Essenu. „Tento rok už tak intenzivně nekoncertujeme, spíše si děláme takové výlety. Hráli jsme například v Holandsku na festivalu Eurosonic, v Istanbulu nebo Rusku," sdělil Tomáš Dvořák.

V Berlíně Floex a jeho kapela zahrají s hvězdami post jazzu Portico Quartet, v Londýně to pak bude společné vystoupení s Hidden Orchestra, a to na největším jazzovém festivalu London Jazz Festival s dvacetiletou tradicí.

V Praze novou desku Floex poprvé představí 6. září v Café V lese.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 22 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Muchová (3-ČR) - Babosová (Maď.) 6:2, 6:3, Honová (Austr.) - Tomljanovicová (5-Austr.) 6:3, 5:7, 6:1.

Další zprávy