VIDEO 7 songů, které byste měli na konci týdne slyšet

Kultura Kultura
6. 12. 2013 15:30
Nová videa Daft Punk, Nicka CAvea, Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Jona Hopkinse, Kieslowski a The Fellas
Daft Punk
Daft Punk | Foto: Aktuálně.cz

Video - Nové videoklipy tento týden představili například Daft Punk s Julianem Casablancasem, nedávný démonický návštěvník Prahy Nick Cave či britský experimentátor Jon Hopkins. Franz Ferdinand se na novém videu stylizují do The Clash. Vybrali jsme i dvě domácí novinky - karlovarští Goodfellas se už jmenují jen The Fellas a duu Kieslowski pomohli k novému zvuku renomovaní remixéři. Poslechněte si je.

Daft Punk: Instant Crush

Roboti Daft Punk vydávají nové video k singlu z veleúspěšné desky Random Access Memories. Hlas jim tentokrát půjčil frontman kapely The Strokes Julian Casablancas. Objeví se v muzeu figurín i populární helmy? Nechte se překvapit.

Roboti Daft Punk vypnuli počítače a ohlížejí se zpět

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Nick Cave: Higgs Boson Blues

Jeden z největších zážitků na pražském koncertu Nicka Cavea byla právě píseň Higgs Boson Blues z desky Push the Sky Away, při níž se démonický zpěvák publika mnohokrát ptal zda, cítí tep jeho srdce. Ten je zřetelný i z nového videa.

Kazatel Nick Cave pro Prahu zosnoval ďábelský plán

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Arctic Monkeys: You´re So Dark

Arctic Monkeys představují v textovém videu úplně nový song z B-strany singlu One For The Road, který vyjde 10. prosince a pochází z úspěšné desky AM. Pomalá píseň připomíná klasiky hororu Lovecrafta a Poea.

Pásci z Arctic Monkeys procitají k mohutným riffům

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Jon Hopkins: Collider

Experimentální producent vydá singl Collider ze své desky Immunity, která se rozhodně objeví v žebříčcích nejlepších alternativních nahrávek letošního roku. Klip režíroval Tom Haines.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Franz Ferdinand: Bullet

Černobílý klip k písni Bullet z letošního alba Right Thoughts, Right Words, Right Action stylizuje kapelu Franz Ferdinand někam do éry The Clash. A je pravda, že jim to v podobném rytmi i šlape.

Recenze: Franz Ferdinand našli novou jiskru v minulosti

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Kieslowski: Klidná noc

Charismatické duo Kieslowski po skvělém albu Na nože připravilo EP, které vyjde v digitálním formátu a to pod názvem Na lože. Skladby Kieslowski si vzali do spárů například Guy Van Nueten, Dutch Rall, Jan Čechtický z Ohm Square, Moimir Papalescu, Kittchen, Bonus.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

The Fellas: Sick & Jaded

Karlovarsko-pražská kapela Goodfellas se stala objevem Andělů v roce 2012. Od té doby se kluci otřískali na klubových pódiích po celé republice a získali dospělejší zvuk, což dokazuje i nejnovější singl Sick & Jaded. Klip natočili v Karlových Varech a ke zkrácení názvu říkají, že je logické, protože jsou stále i po pěti letech kamarádi.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 30 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy