Obrazem: Rolling Stones jsou optimisté. Otevřeli obchod v Londýně, prodávají i roušky

Obrazem: Rolling Stones jsou optimisté. Otevřeli obchod v Londýně, prodávají i roušky
Dvoupatrový obchod nazvaný Rolling Stones No. 9 Carnaby prodává trička nebo bundy, desky i upomínkové předměty jako klíčeny, trsátka, lahve na vodu či roušky s logem kapely.
Uvnitř návštěvníci najdou videostěnu promítající film o kapele, dále zvukovou instalaci založenou na slavné písni Paint it Black z 60. let minulého století nebo obří logo sestavy s typickými rty a vyplazeným jazykem.
Podle britského deníku Guardian obchod prodává například křišťálovou karafu s logem Rolling Stones za 535 liber, což je v přepočtu téměř 16 tisíc korun...
... bundu bomber za 110 liber, to znamená 3200 korun...
Foto: ČTK/AP
Reuters Kultura Reuters, Kultura
10. 9. 2020 15:08
Britská kapela Rolling Stones na londýnské ulici Carnaby Street otevřela svůj první kamenný obchod. Učinila tak v době, kdy přitom kvůli pandemii koronaviru výrazně klesl počet turistů v centru anglické metropole. Prohlédněte si fotogalerii.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy