On-line koncertu na podporu zdravotníků se zúčastní Rolling Stones i Billie Eilish

ČTK ČTK
18. 4. 2020 12:39
Slavná britská rocková kapela Rolling Stones vystoupí v sobotní televizní a internetové show hudebních hvězd na podporu zdravotníků a Světové zdravotnické organizace v boji proti koronaviru. Oznámili to pořadatelé akce, která se jmenuje One World: Together at Home (Jeden svět: Společně doma).
Ronnie Wood, Mick Jagger a Keith Richards na snímku z loňského koncertu Rolling Stones.
Ronnie Wood, Mick Jagger a Keith Richards na snímku z loňského koncertu Rolling Stones. | Foto: Reuters

Zatím není jasné, zda chce patrně nejslavnější rocková kapela vystoupit společně, nebo se každý z členů připojí na dálku. Každopádně se zúčastní všech pět členů skupiny: zpěvák Mick Jagger, kytaristé Keith Richards a Ronnie Wood i bubeník Charlie Watts, potvrdil mluvčí organizace Global Citizen, která koncert spolupořádá.

"Je nám ctí, že jsme byli pozváni k účasti na pořadu One World: Together at Home - z našich domovů v izolaci," uvedla kapela ve společném prohlášení.

Jasné není ani to, kterou píseň Rolling Stones ve vysílání několika televizí a internetových služeb zahrají. Zanedlouho měli po severoamerických městech pokračovat v turné No Filter.

Rolling Stones rozšiřují plejádu hvězdných jmen, která zaplní nejméně dvouhodinový program pořadu One World: Together at Home. Už dříve byli ohlášeni například zpěvačky Taylor Swift, Lady Gaga a Billie Eilish, někdejší člen Beatles Paul McCartney, klavírista a zpěvák Elton John, nevidomý italský tenorista Andrea Bocelli, Kanaďanka Céline Dion, zpěvačka a herečka Jennifer Lopez, Alanis Morissette nebo Stevie Wonder.

Pořad budou v noci ze soboty na neděli vysílat mezi jinými televize včetně ABC a NBC nebo internetové portály, služby a sítě jako YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Yahoo, Twitch, Amazon Prime Video nebo Apple Music.

Akce One World: Together at Home má oslavit zdravotníky v první linii boje proti koronaviru. Organizace Global Citizen ve spolupráci se zpěvačkou Lady Gaga už vybraly od sponzorů a filantropů desítky milionů dolarů, které mají pomoci Světové zdravotnické organizaci zajistit ochranné pomůcky pro zdravotníky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy