Rapper Ludacris uráží McCaina. Z lásky k Obamovi

kul
31. 7. 2008 18:01
Kandidát na prezidenta se k songu raději moc nehlásí
Obama byl původně proti tomu, aby stát pomáhal obětem hypoték. Bylo by údajně "morálním hazardem" podporovat Američany, aby dělali chyby
Obama byl původně proti tomu, aby stát pomáhal obětem hypoték. Bylo by údajně "morálním hazardem" podporovat Američany, aby dělali chyby | Foto: Reuters

New York - Že má demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama spoustu příznivců mezi umělci a hudebníky zvlášť, je známá věc. Ale nemusí z toho mít jen užitek; když to myslí dobře a poctivě rapper, bývají z toho trable.

Obamův fanoušek Ludacris natočil z lásky song Obama is here, ve kterém všem vysvětlil, že jeho favorit je nejlepší kandidát a že „world is ready for change 'cause Obama is here".

A pro jistotu připomněl, že ti ostatní jsou stejně absolutní pitomci. Současný šéf Bílého domu George W. Bush je prý mentálně retardovaný, a navíc nejhorší prezident v dosavadní historii. Republikán John McCain, který by ho chtěl vystřídat, by ale nebyl o nic lepší - jediné křeslo, které si zaslouží, je kolečkové.

Obamův volební štáb tak raději hned přispěchal s prohlášením, že Ludacrisův song je potupný a  urážlivý.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Herec Jon Voight zveřejnil tirádu proti Obamovi
Nicholsonovo video pro Clintonovou je hitem internetu

"Ludacris je talentovaný, ale za tenhle text by se měl stydět," řekl Obamův mluvčí Bill Burton s tím, že jeho šéf mnohokrát opakoval, že současné rapové texty  jsou plné mysogynie, okázalého materialismu i ponižujících obrazů - a že nechce, aby to jeho dcery ani jiné děti musely poslouchat.

Možná mu to měl víc zdůraznit v roce 2006, kdy se oba setkali ještě před tím, než senátor ohlásil kandidaturu. Ještě na jaře o něm v rozhovoru pro Rolling Stone prohlásil, že je talentovaný hudebník i obchodník.

Ludacris ale neláká jen černé voliče a volitele, aby dali Obamovi pac. Sám se nabízí i na místo viceprezidenta místo Hillary Clintonové - která ho prý stejně nenávidí a je to jen „bitch". A přinejmenším Obamovi v tracku připomíná, že mu slíbil amnestii, kdykoli se dostane do lochu.

Podporu Obamovi už na jaře vyjádřil rapper will.i.am, když za pomoci dalších stoupenců zremixoval jeho volební projev se známým mottem kampaně Yes We Can.

O Obamovi jako o šanci na změnu mluví i Robert de Niro nebo Bob Dylan. O to větší rozruch vzbudil tento týden ve svém článku herec John Voight, když varoval, že Obamovo vítězství bude znamenat nástup socialismu.

Moderní technologie a internet tradičně přejí demokratickým kandidátům. Hitem se na jaře stalo i video Jacka Nicholsona pro Hillary Clintonovou; bohužel marně.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 11 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy