Nicholsonovo video pro Clintonovou je hitem internetu

Kamil Fila Kamil Fila
6. 3. 2008 17:50
Sestřih ze starších hercových filmů má vtip
Jack Nicholson
Jack Nicholson | Foto: Reuters

New York - O herci Jacku Nicholsonovi je známo, že volí demokraty a má slabost pro rodinu Clintonových.

Svého času obhajoval Billa Clintona při jeho sexuálním skandálu se stážistkou Monikou Lewinskou slovy: "A vy byste chtěli prezidenta, který nešuká?" -  k čemuž přihodil i poznámku, že by mu vůbec nevadilo, kdyby se jeho dcera stala stážistkou v Bílém domě.

Nyní jednasedmdesátiletý Nicholson oficiálně podporuje v prezidentské kampani Hillary Clintonovou. Na serveru YouTube se objevilo video používající výňatky z jeho starších slavných filmů, které ve výsledku dávají jasnou zprávu: Volte Hillary, neboť jen ona dovede vyřešit palčivé problémy USA.

Hned první den po zveřejnění vidělo minutu a čtvrt dlouhý klip přes 1,2 milionu lidí po celém světě, kteří jsou připojeni na internet.

Video nabízí útržky z filmů Batman (1989), Pár správných chlapů (1992), Shining (1980), Malé životní etudy (1970) a Čínská čtvrť (1974). Je zakončeno aktuálně natočeným Nicholsonovým vstupem, v němž se oficiálně představí a prohlásí, že "tuto zprávu schvaluje".

Sestřih naznačuje, že Clintonová umí nakládat lépe s penězi než její protikandidáti, díky ní budou věci celkově lepší a vyřeší dlouhodobé potíže s americkým zdravotnictvím.

Hlavně však,  jak praví na konci Nicholson coby generál Jessep z filmu Pár správných chlapů: "Nic na světě není víc sexy, pánové, věřte mi, než žena, které můžete po ránu zasalutovat" -  čímž se kromě sexuálního podtextu naznačuje, že Hillary by byla dobrou velitelkou ozbrojených sil.

Nicholson není jedinou hollywoodskou celebritou, která stojí za Clintonovou. Oficiálně ji podporují přinejmenším ještě režisér Steven Spielberg, zpěvačka Barbra Streisandová a herečka Eva Longoria ze Zoufalých manželek.

Foto: Reuters

Republikánského kandidáta Johna McCaina zase pro změnu a nepřekvapivě podporuje Sylvester Stallone.

Nicholsonův klip se - jak je ve věku internetu běžné - záhy dočkal několika parodických verzí, v nichž se naopak podporuje Barrack Obama, případně podpora pro Clintonovou plyne z úst Nicholsonových filmových postav značně otráveně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy