Pocta Gottovi táhne. Lidé vyprodali O2 arenu, pořadatelé přidávají další večer

ČTK ČTK
18. 2. 2020 16:48
Pro velký zájem se koncertní pocta nedávno zesnulému Karlu Gottovi uskuteční dvakrát. Pořadatelé v úterý oznámili, že k původnímu datu 15. prosince přidávají v pražské O2 areně ještě druhý koncert na následující den, 16. prosince.
Karel Gott rozdává autogramy v prosinci 1988.
Karel Gott rozdává autogramy v prosinci 1988. | Foto: ČTK

Vstupenky budou v prodeji od středečních 10 hodin v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert pořádá Karel Gott Agency spolu s majitelem O2 areny, společností Bestsport vlastněnou skupinou PPF podnikatele Petra Kellnera.

Plakát na koncertní Poctu Karlu Gottovi.
Plakát na koncertní Poctu Karlu Gottovi. | Foto: Bestsport

Lístky na první koncert v ceně od 990 do 2290 korun byly vyprodané nedlouho poté, co v sobotu dopoledne začal předprodej.

Kapacita O2 areny se pohybuje až kolem 18 tisíc míst. Návštěvnický rekord O2 areny drží skupina Metallica, která zde předloni v dubnu přivítala 20 174 diváků.

Podobu vzpomínkové akce určil za svého života ještě Karel Gott. Na obou koncertech zaznějí jeho nejznámější a nejúspěšnější písně v podání hvězd české a slovenské populární hudby za doprovodu Bandu Pavla Větrovce.

Gott si podle své manželky přál, aby byla na jeho památku uspořádána podobná akce. "Sdělil svému nejbližšímu týmu i velmi konkrétní představu podoby koncertu. Budeme se snažit jeho přání naplnit," uvedla Ivana Gottová.

Výtěžek z obou večerů bude věnován na podporu výzkumu v oblasti lymfomu a leukemie na I. interní klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí. Tam se léčbě akutní leukemie podrobil i zpěvák, než 1. října ve věku 80 let zemřel ve své vile na pražské Bertramce.

Fanoušci se s Gottem rozloučili 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 tisíc lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli se zpěvákem rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku.

Hrob slavného zpěváka se nachází na hřbitově na pražských Malvazinkách.

Po letech mi Karel přiznal, že některé písně Semaforu nenáviděl, naše cesty se nerozešly kvůli režimu, nesoudil jsem ho, zpěv byl jeho všechno. | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Právě se děje

před 21 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy