Metallica ruší turné v Austrálii, frontman Hetfield jde na odvykací kúru

ČTK ČTK
28. 9. 2019 10:29
Americká kapela Metallica zrušila turné v Austrálii a na Novém Zélandu. Její lídr James Hetfield nastoupil odvykací kúru, jak skupina oznámila na Twitteru. Fanouškům se za zrušení koncertů omluvila. Zpěvák a kytarista Hetfield se ze závislosti na alkoholu léčil už v předchozích letech.
James Hetfield.
James Hetfield. | Foto: Radek Ulehla

"Jak většina z vás zřejmě ví, náš kolega James bojuje se závislostí mnoho let. Nyní bohužel musel znovu nastoupit léčebný program," napsala Metallica na Twitteru.

"Přijedeme k vám, co nejdříve nám to zdraví a pracovní program dovolí. Dáme vědět hned, jak to půjde," uvedla skupina, která v Austrálii a na Novém Zélandu měla hrát příští měsíc.

Metallica též uvedla, že ji zrušení turné mrzí a že se moc omlouvá. "Vážíme si toho, že nás chápete a podporujete Jamese, a děkujeme, že jste součástí naší rodiny Metallica," uvedla na Twitteru slavná heavymetalová kapela, která minulý měsíc hrála pro 70 tisíc fanoušků v pražských Letňanech.

Nyní šestapadesátiletý Hetfield založil Metallicu v roce 1981 s bubeníkem Larsem Ulrichem, který v ní rovněž působí dodnes.

Metallica postupně získala miliony příznivců a její alba se stala jedněmi z nejprodávanějších. Největší ohlas získaly desky Master of Puppets z roku 1986 či takzvané Černé album z roku 1991. Zatím poslední studiovou desku skupina vydala před třemi roky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy