Metallica ruší turné v Austrálii, frontman Hetfield jde na odvykací kúru

ČTK ČTK
28. 9. 2019 10:29
Americká kapela Metallica zrušila turné v Austrálii a na Novém Zélandu. Její lídr James Hetfield nastoupil odvykací kúru, jak skupina oznámila na Twitteru. Fanouškům se za zrušení koncertů omluvila. Zpěvák a kytarista Hetfield se ze závislosti na alkoholu léčil už v předchozích letech.
James Hetfield.
James Hetfield. | Foto: Radek Ulehla

"Jak většina z vás zřejmě ví, náš kolega James bojuje se závislostí mnoho let. Nyní bohužel musel znovu nastoupit léčebný program," napsala Metallica na Twitteru.

"Přijedeme k vám, co nejdříve nám to zdraví a pracovní program dovolí. Dáme vědět hned, jak to půjde," uvedla skupina, která v Austrálii a na Novém Zélandu měla hrát příští měsíc.

Metallica též uvedla, že ji zrušení turné mrzí a že se moc omlouvá. "Vážíme si toho, že nás chápete a podporujete Jamese, a děkujeme, že jste součástí naší rodiny Metallica," uvedla na Twitteru slavná heavymetalová kapela, která minulý měsíc hrála pro 70 tisíc fanoušků v pražských Letňanech.

Nyní šestapadesátiletý Hetfield založil Metallicu v roce 1981 s bubeníkem Larsem Ulrichem, který v ní rovněž působí dodnes.

Metallica postupně získala miliony příznivců a její alba se stala jedněmi z nejprodávanějších. Největší ohlas získaly desky Master of Puppets z roku 1986 či takzvané Černé album z roku 1991. Zatím poslední studiovou desku skupina vydala před třemi roky.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Síť Vodafone v Česku postihl výpadek, služby už jsou ale obnoveny

Síť Vodafone v Česku ve čtvrtek odpoledne postihl výpadek služeb. Podle vyjádření Vodafonu na Twitteru se už ale podařilo služby obnovit. Výpadek se týkal hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Na problémy upozornil server iDNES.cz. Kterých regionů a kolika zákazníků se výpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy