reklama
 
 

Loni utekl na detox, letos jede Doherty do Akropole

25. 6. 2013 14:25
Pete Doherty odehraje v Praze komorní koncert

Praha - Zpěvák, kytarista, textař a hlavně proslulý uživatel všemožného množství drog Pete Doherty vystoupí 26. června v pražském Paláci Akropolis. Komorní show umělce s pověstí rebela se odehraje jen za doprovodu kytary a houslí. Dohertyho bude doprovázet londýnský hudebník Alan Wass. Zazní i novinky z připravovaného alba.

Čtěte také
Zhýralý Peter Doherty odhaluje folkové deviace

"Doherty se v Paláci Akropolis revanšuje českým fanouškům, kteří ho čekali na festivalu Rock for People," připomněla mluvčí Akropole Eva Kociánová loňský rok, kdy Doherty nevystoupil na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Muzikant proslulý divokým životním stylem nečekaně odcestoval do Thajska na detox a odvykací kůru a zrušil všechny koncerty, včetně smluvně zajištěného a zálohou krytého vystoupení na Rock for People.

Pořadatelé uvedli, že Doherty dostál své pověsti "nejhůře řízené střely minimálně v britském hudebním showbyznysu". Jeho nečekaného rozhodnutí litovali i fanoušci.

Doherty se v minulosti o léčbu pokoušel už mnohokrát. V roce 2003 po propuštění z vězení léčení v Thajsku opustil po třech dnech. V roce 2006 mu byla nařízena léčba na klinice Southgate v Londýně. O rok později se na šest týdnů zapsal na kliniku Clouds House ve Wiltshire, ale v zařízení nevydržel. Jeho užívání drog, zatčení a procesy u soudu jsou často líčeny v bulvárním tisku. Tam byl také rozebírán bouřlivý vztah s jeho bývalou snoubenkou, modelkou Kate Moss, která byla v roce 2005 donucena k veřejné omluvě kvůli fotkám, na kterých je zachycena s Dohertym, jak šňupe kokain v nahrávacím studiu.

Čtyřiatřicetiletý frontman skupiny skupin Babyshambles a The Libertines Doherty vydal své první sólové album Grace/Wastelands v roce 2009, loni debutoval na filmovém plátně v hlavní roli snímku podle autobiografického románu Alfreda Musseta Zpověď dítěte svého věku.

autoři: Kultura, ČTK | 25. 6. 2013 14:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama