Doherty jde za držení kokainu na půl roku do vězení

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 5. 2011 22:37
Byl vyslýchán i kvůli smrti milionářské dědičky

Londýn - Britský rocker Pete Doherty byl v pátek odsouzen na půl roku do vězení za nezákonné držení kokainu. Dvaatřicetiletý hudebník pravidelně plní titulní stránky svými přešlapy a drogovými skandály.

Doherty se do osidel justice dostal v souvislosti s vyšetřováním smrti milionářské dědičky Robyn Whiteheadové, která loni v lednu zemřela na následky předávkování heroinem v kombinaci s kokainem.

Frontmana skupiny Babyshambles a bývalého přítele modelky Kate Mossové policie vyslýchala pro podezření, že Whiteheadové drogy opatřil. Nakonec byl za to odsouzen jeden z jeho přátel Peter Wolfe, kterému rovněž přitížilo vlastní držení drog a který ve vězení stráví celý rok.

Tělo sedmadvacetileté Whiteheadové, vnučky zesnulého zakladatele časopisu The Ecologist Teddyho Goldsmithe a dědičky milionářského rodu Goldsmithů, bylo nalezeno v bytě ve východním Londýně. Whiteheadová krátce před smrtí dotočila film o Dohertyho bývalé skupině The Libertines.

Doherty už kvůli svým činům stanul před soudem předtím třináctkrát. Loni v lednu dostal u soudu pokutu za to, že si na jedno z dřívějších přelíčení vzal do soudní budovy čtyři gramy heroinu. V prosinci 2009 byl odsouzen k osmnáctiměsíčnímu zákazu řízení a pokutě 2050 liber kvůli tomu, že řídil pod vlivem alkoholu.

Čtěte také:
Zhýralý Peter Doherty odhaluje folkové deviace

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy