Kocáb má nový Výběr bez Pavlíčka a Čoka

28. 11. 2006 13:45
Praha - Spory v kapele Pražský výběr se zdají být u konce. Michael Kocáb vyměnil spoluhráče a chystá s nimi novou desku.
Foto: ČTK

V Pražském výběru už není místo pro Michala Pavlíčka a Viléma Čoka, nahradí je baskytarista Richard Scheufler a australský kytarista Glenn Proudfoot. Kocáb spolu s bubeníkem Klaudiem Kryšpínem zůstávají, sestavu doplnila zpěvačka Zlata Kinská.

"Není to rozchod, je to v podstatě jen časové nedorozumění," řekl Kocáb nedávno ke sporu v kapele, který se táhne už od léta.

Pavlíček s Čokem tvrdili, že Kocáb si z Pražského výběru udělal soukromý podnik a vystupuje jako diktátor; ten se bránil, že kvůli časové zaneprázdněnosti obou musí Výběr stát na místě, i když fanoušci už dlouho čekají na nové album.

Teď ho dostanou. Michael Kocáb má dost materiálu a může splnit povinnost k nahrávací firmě. Album vyjde v únoru příštího roku a kapela v nové sestavě také vyjede na česko-slovenské turné.

Michael Kocáb v červenci Aktuálně.cz řekl: "S Pavlíčkem jsme se dohodli, že když se naši kapelu nepodaří dát dohromady, udělám si jinou partu s jiným názvem a budu jezdit s nimi." Stalo se tak po schůzce, jejímž prostředníkem byl Václav Havel a na které se oba hudebníci domluvili, že se sejdou v červnu 2007 a poradí se, jak dál.

"Místo toho, bez vzájemného konsenzu, za našimi zády, připravil a zrealizoval s Kryšpínem akt faktického převzetí jména Pražský výběr," píší o Kocábovi Michal Pavlíček a Vilém Čok v dnešním tiskovém prohlášení. "Michael Kocáb porušil dohodu učiněnou před Václavem Havlem a zásadně tak porušil lidské a profesní vazby. Za těchto okolností je pro nás bohužel zřejmé, že legendární Pražský výběr nebude už nikdy pokračovat v původní sestavě, což nás oba velmi mrzí. Naši bývalí kolegové zašli příliš daleko."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy