Klip roku natočila Katy Perry, cenu má i Britney Spears

ČTK ČTK
29. 8. 2011 6:40
Zpěvačka získala hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards
Katy Perry
Katy Perry | Foto: Reuters

Los Angeles - Hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku získala v noci na pondělí podle serveru MTV americká zpěvačka Katy Perry s klipem Firework.

Hlavní událostí výročního udílení cen v živém přenosu z Los Angeles se ale podle agentury Reuters nejspíš stalo oznámení americké popová hvězdy Beyoncé, že je těhotná.

Manželem Beyoncé, která vystoupila na slavnostním večeru se svým hitem You Put The Love On Top, je rapper Jay-Z a fanoušci a média už léta několikrát nadšeně spekulovali o tom, zda slavný hudební pár čeká dítě.

Dále čtěte:

Americká zpěvačka Britney Spears obdržela hudební cenu MTV pro nejlepší popové video za svůj klip Till the World Ends.

Zpěvačka vypadala překvapeně a po příchodu na pódium připustila, že vítěznou sošku vůbec neočekávala. V sále Nokia Theatre poděkovala bohu, rodině, spolupracovníkům a fanouškům za jednu z cen, o kterých tradičně rozhoduje hlasování publika.

Cenu pro nejlepší ženské video získala Lady Gaga za Born This Way. V kategorii nejlepšího mužského videa vyhrál Justin Bieber s U Smile. Nejlepším novým umělcem se stal Tyler, The Creator s počinem Yonkers.

Sošku za nejlepší rockové video získala skupina Foo Fighters za Walk. Za nejlepší hip-hopové video bylo označeno Super Bass od Nicki Minajové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy