Bob Dylan odehrál koncert pro jediného diváka ze Švédska

ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 11. 2014 15:32
Fredrik Wikingsson se celý koncert z nervozity křečovitě usmíval. Své další pocity popíše na internetu, kde bude k vidění i video.
Bob Dylan.
Bob Dylan. | Foto: Aktuálně.cz

Philadelphia - Bob Dylan zahrál v pondělí odpoledne v americké Filadelfii v koncertním sále, v němž seděl jediný posluchač. Stalo se tak v rámci natáčení švédské filmové série Experiment Ensam o situacích, kdy jedinec zažívá zcela sám to, co se zpravidla děje za účasti mnoha lidí. 

Švédští filmaři, kteří dříve natočili například osamocené osoby v divadelním klubu či hudebním baru, se dohodli na soukromém Dylanově vystoupení s jeho týmem výměnou za blíže neupřesněnou finanční částku. Režisér Anders Helgeson obsadil do role osamoceného diváka svého přítele a Dylanova fanouška Fredrika Wikingssona.

Jednačtyřicetiletý Wikingsson po usednutí v sále prý zprvu nevěřil, že by Dylan mohl skutečně přijít. Po deseti minutách se tak stalo a slavný hudebník zahrál v doprovodu kapely staré rokenrolové a bluesové hity. Švéd řekl, že se z nervozity tak křečovitě usmíval, že ho z toho bolely čelisti ještě hodiny po koncertě. Celý den před koncertem prý nebyl s to nic sníst.

Wikingssonovo soukromé Dylanovo vystoupení natáčelo osm kamer a v prosinci se na YouTube objeví patnáctiminutový záznam této unikátní události. Švéd se také hodlá podělit o svou zkušenost s lidmi prostřednictvím internetu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy